14 Ağustos Dünya Rabia Günü

14 Ağustos Dünya Rabia Günü

Memur-Sen’e bağlı Genç Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, 14 Ağustos tarihinin insanlığın dünyaya sahip çıktığı, ümmetin adaleti ve merhameti dünyaya hakim kılmaya karar verdiği gün olduğunu söyledi.

A+A-

Genç Memur-Sen Nevşehir Temsilciliği tarafından 14 Ağustos Rabia Günü dolayısıyla Gülbahçe önünde bir basın açıklaması yapıldı. Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir ve sendika yöneticilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Genç Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, Mısır’da darbeci Sisi yönetiminin, Suriye’de Esed rejiminin, Gazze’de İsrail’in ve Doğu Türkistan’da Çin’in insanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesine artık Müslümanların sessiz kalamayacağını söyledi. Tüm insanlığın buradaki vahşet olaylarına gereken tepkileri göstermesi gerektiğini vurgulayan Keser: “Ey insanlık ayağa kalk. Dünyadaki zulüm kuşatmasını sen bitireceksin. İnsanlığın katline ferman çıkaran kirli küresel ittifakı sen yok edeceksin. Özgürlüğün esaretine, demokrasinin mahkumiyetine sen son vereceksin. Vahşet mühendislerinin, 2013’ün 14 Ağustosunda Mısır’da temelini attığı zulüm gökdelenini sen yerle bir edeceksin. Zindanları mazlum mekanı haline getiren emperyalist cinnete sen dur diyeceksin. Döktükleri mazlum kanlarının üzerine iktidarlarını inşa etmek isteyen petrol diktatörlerini sen devireceksin. Çocukları öldürülen anaların feryatlarını kahkalarıyla bastırmak isteyen ölüm makinelerine haddini sen bildireceksin” dedi.

Rabia’nın, artık Mısır’da bir meydanın adı değil, insanlığın zulme ve zalime meydan okumasının adı, Esma’nın ise Sisi’nin vahşet kurşunlarıyla şehit olan Mısırlı mazlum ihvanın sadece adı değil, insanlığın demokrasi, özgürlük ve adaletin hakim olduğu bir dünya inşa etmekteki ısrarının adı olduğunu kaydeden Keser, 14 Ağustos’un, insanlığın dünyaya sahip çıktığı gün olduğunu vurguladı. Keser sözlerini şöyle sürdürdü:

“14 Ağustos, ümmetin adaleti ve merhameti dünyaya hakim kılmaya karar verdiği gündür. 14 Ağustos, Mısır’ın darbecisi Sisi’nin,Suriye’nin canisi Esed’in, Filistin ve Gazze’de kan pazarı kuran Netenyahu yönetimindeki Siyonist katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da Müslüman kıyımı yapan zalim Çin’in,Mali’de, Arakan’da, Orta Afrika’da Muhammedi bedenleri vahşet ve işkenceyle tanıştıran insanlıktan nasipsiz yönetimlerin, Halep’te, Şengal’de, Telafer’de, dünyanın farklı yerlerinde, farklı dinlere, farklı mezheplere, farklı milletlere mensup mazlumlara zulm ederek insanlığı katleden zalimlerin kabus günüdür. 14 Ağustos, İnsanlığın vicdanını dünyada hakim kılmak isteyen bütün insanların, Zalimi def etmenin, zulmü fek etmenin, merhamet ve adaleti insanlığa hediye etmenin, ümmet olmanın ilk şartı olduğuna inanan bütün Müslümanların ayağa kalkma günüdür. “

Bu haber toplam 258 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.