• BIST 112.122
  • Altın 174,675
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • Ankara 16 °C
  • İstanbul 19 °C
  • İzmir 21 °C

30 AGUSTOS 1922 – 2015

Müfit Demirkol

Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 ağustos zafer bayramı kutlamaları için büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrin de anı defterine iki kelime ile ;

“Emanetini koruyoruz” diye yazdı.

Öncelikle ortada cumhurbaşkanımıza ve onun görüşünde olanlara emanet edilmiş olan bir olgu bulunmamaktadır. Atatürk bu cumhuriyeti sadece “TÜRK GENÇLİĞİ” ne emanet etmiştir. Ve bu cumhuriyeti, gerek asker, gerekse polis üniformaları ile terör örğütü tarafından şehit edilen yiğitlerimizle, canı gönülden Atatürk ilkelerine inanmış olan gençlerimiz tarafından korunmaktadır.

Cumhuriyetimizin korunduğu, uğruna can verildiği ilkeler;

​ Misak-ı milli sınırlarımız

​ Muhasır medeniyet seviyesi

​ Demokrasi

​ Adalet ve eşitlik

​ Devletcilik

​ İlericilik

Türkiye cumhuriyeti bu sıralanan maddeler den asla vaz geçmeyecektir.

Komşularımızla olan barış anlayışımıza lekelerin sürüldüğü, terör örğütleri ile yanlış uygulanmış olan politikalar yüzünden onlarca şehit verildiği, medeniyet ışıklarının “demokrasi” adı ile karartıldığı, inançlarımızın kendi çıkarları doğrultusunda kullanılarak milletimizin kandırıldığı bu günlerin ardından Atatürk'ün anı defterine yazılan “emanetini koruyoruz” ibaresi sadece bir gösteriş ve hayalden başka bir şey değildir.

Bu gösteriş ve hayal, bu ülkenin her geçen gün biraz daha gerilemesine , ekonomik ve sosyo politik sahada yenilğiye uğramamıza sebep olmaktadır.

1 kasımda yapılacak olan genel seçimlere milletimizi götürecek olan “seçim kabinesi” , iktidar partisinin kazanması için çalışacak olan kişilerden meydana gelmiştir. Bu kişiler, gerek bağlı oldukları siyasi partiler için, gerek se kendi öz çıkarları için yeni bir ivme ile çalışmaya başlayarak, milletimizi 1 kasım 2015 seçimlerine hazırlayacaklardır.

Bütün bu gayretler sadece, iktidar partisine kazandırılacak olan övgülere neden olacaklardır.

Atatürk devrimlerini görmemezlikten gelerek, sadece “demokrasi” denilerek yapılanlar,cumhuriyetimize yapılan ihanettir.

Kıyafet, şapka devrimi karşılığında; “türban”..

Alfabe ve dil devrimi karşılığında; Osmanlıca ve Kürtçe

İşte “emanet” bu şekilde korunmaktadır. “Ne mutlu Türk'üm “ diyebilmenin, kimliklerde “Türk” ibaresinin dahi kaldırılmaya çalışılmasının tek nedeni, din ve inanç üzerine oynanmakta olan oyunlardan başka bir şey değil dir.

“Başkan” olabilmek, ardından İslam dünyası içinde halife olarak yer alabilme düşüncelerinin cumhuriyetle ilğisi bulunmamaktadır. Amaç sadece Atatürk Cumhuriyetinin yerine, “Türkiye İslam Cumhuriyeti” ni kurmaktır.

Bütün bu gayretlerin milli beraberliğimiz içerisinde Türk, Kürt,Laz, Boşnak ayırmadan tek bir bütün halinde, barış içerisinde değer bulamayacağı kesindir.

Bu millet her zaman “Ne mutlu Türk'üm” diyecektir.

Bu yazı toplam 790 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim