AGD Başkanı Ali Uğur Bulut: “Hedef Topyekun Bir İslam Coğrafyasıdır”

AGD Başkanı Ali Uğur Bulut: “Hedef Topyekun Bir İslam Coğrafyasıdır”

Fatih Camii'nde toplanan Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri Ankara'da yaşanan terör saldırılarını protesto etti.

A+A-

Fatih Camii'nde toplanan Anadolu Gençlik Derneği(AGD) üyeleri Ankara'da yaşanan terör saldırılarını protesto etti. AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, "Ülkemizde yaşanan terör saldırılarını Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Afganistan'da ya da Yemen'de yaşanan olaylardan bağımsız ele almak mümkün değildir. Hedef topyekun bir İslam coğrafyasıdır" dedi.

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, Ankara'da yaşanan terör saldırısını basın açıklamasıyla protesto etti. Fatih Camii avlusunda Cuma namazı çıkışında toplanan AGD üyeleri, ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve attıkları sloganlar eşliğinde terör saldırılarını protesto etti. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut'un yaptığı basın açıklamasıyla sürdü.

Cami avlusunda açıklama yapan Bulut, "Öncelikle 13 Mart Pazar günü Güvenpark'ta meydana gelen terör saldırısında yaşamını yitiren tüm insanımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Masum insanları hedef alan bu saldırıların faillerinin, planlayıcılarının ve destekleyicilerinin kalplerinde zerrece vicdan ve merhametin bulunmadığını düşünüyoruz. Yine bu tip saldırılarla masum insanlarının canına kastedilirken asıl hedefin siyasetin ve toplumun dizaynı olduğunun farkındayız. Ülkemiz ve toplum, korku ve panik havasıyla, kin ve nefretle, acı ve gözyaşıyla nereye sürüklenmek isteniyorsa, bize düşen bunu görebilmek ve aklıselim ile hareket edebilmektir. Bu tip saldırıların gayesi ülkemizde ırkçılığı körüklemek ise biz birbirimizi daha çok seveceğiz. Bu tip saldırıların gayesi Türkiye'nin sınır ötesinde bir bataklığa saplanması ise biz daha çok barış ve kardeşlik diyeceğiz" dedi.

"HEDEF TOPYEKUN BİR İSLAM COĞRAFYASIDIR"

Bulut, "Ülkemizde yaşanan terör saldırılarını Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Afganistan'da ya da Yemen'de yaşanan olaylardan bağımsız ele almak mümkün değildir. Hedef topyekun bir İslam coğrafyasıdır. Varlıklarını ve çıkarlarını İslam coğrafyasının parçalanmışlığında gören odaklar tüm terör yapılanmalarını finanse etmektedirler. Herkes şunu bilmeli ki bu coğrafyada meydana gelen tüm terör olaylarının rejisörü Siyonizm'dir. Anlamsız, ırkçı ve mezhepçi çatışmalarının tamamı Büyük Ortadoğu Projesine hizmet etmektedir. Bu coğrafyadaki terör hadiselerinde ve çatışmalarda akıtılan kanla beslenen Siyonizm'dir" diye konuştu.

Terörün iki ana hedef doğrultusunda hareket ettiğini ifade eden Bulut, "Terörle gerçekleştirilmek istenen iki hedef vardır. Birincisi, bölgedeki enerji kaynaklarının kontrolünün emperyalist ülkelerin elinde kalması. İkincisi, Siyonist İsrail'in bölgedeki varlığının teminat altına alınması. Terör saldırılarının bu iki hedefi gerçekleştirmeye yönelik stratejinin bir parçası olduğunu görmeden teröre bir çözüm asla bulunamayacaktır" dedi.

"TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE KARŞI OLDUĞUMUZU BİR KEZ DAHA İFADE EDİYORUZ"

Her türlü teröre karşı olduklarını belirten Başkan Bulut, "Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak baskı, şiddet ve terörün her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. İkinci olarak çözüm için Ankara, Bağdat, Şam ve Tahran arasında ABD, Avrupa Birliği ve İsrail'den bağımsız bir müzakere sürecinin başlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Üçüncü olarak ülkemizde ve İslam coğrafyasında bulunan yabancı üslerin ve silahlı unsurların öncelikle faaliyetlerinin denetim altına alınmasını ve daha sonra tasfiye sürecine gidilmesi gerektiğini söylüyoruz. Tüm İslam ülkelerinde, hiçbir pazarlık söz konusu olmadan, temel insan hak ve hürriyetlerinin temini için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz. Hukuk dışı uygulamaların oluşturduğu acıların ırkçı emperyalizmi beslediği yadsınamaz. Bu konuda gerekli tedbirler acilen alınmalıdır" diye konuştu.

Başkan Bulut'un açıklamasının ardından bir süre slogan atan göstericiler olaysız şekilde buradan ayrıldı.

Bu haber toplam 245 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.