16.09.2018, 22:58

Akdeniz'den İsrail'e Füze korkusu, Ekonomi, Siyaset, karma, sarma hikayeler!

İsrail Akdeniz'den atılacak birçok füzeden birinin Tel Aviv'e düşmesi ile güvendeyiz imajının yıkılmasından korkmaktadır. Evet MaviMarmara gemisine 70 mil (yaklaşık 125 Km) ötede müdahale etmesini kimse iyi okuyamadı.İsrail şunu bilmeli, seni mahvedeceğiz diyen bir zihniyet bu ülkede artmaktadır. Ya Türkiye ile olacak ya yok olacaksın olgusunu göremedikleri için bu yazıyı kaleme aldım.

Bu yazıyı İsrail'in evangelistler kanalı ile ABD'yi yönlendirerek Suriye ve Kuzey Irak'ta bir Kürt koridorunun Akdeniz'e açılmasının çabasının sonucunu görülmesi için yazdım.İsrail bir balıkçı teknesi veya gemiden atılacak 15-20 füzenin 2-3 tanesinin Tel Aviv'e düşerek bir çok insanın ölmesi ile başlayacak süreçleİsrail'in güvensiz bir ülke olması gündeme oturtulmalı diyenler başladı.İsrail'in yaptıklarının bedelini ödemede yeni bir yöntem ortaya çıkması ile dağılma sürecine girecekler ve hizaya gelmesi artık yazılmalı çizilmeli, denmekte. İşte İsrail bize kazık atma, bizi bölme veya yeni Kürt senaryolarının bedelini ödeyeceğini akla getirerek bu ülkeyle iyi olması gerektiğini anlamalı, hizaya gelmenin ispanya tarihsel diyetini düşünmeli ve akıllı olmanın en güzel reçete olduğunu bilmeli.Tüm bu döviz operasyonu, faiz, ülkemizde ekonomik çıkma ve PKK senin yüzünden o yüzden akıllı ol ve sinsice de olsa her olanı senden bilir sana operasyonlara hız verilir.

Tarihi nankör, hain İsrail akıllı ol ve Akdeniz'in ve Suriye'nin, Lübnan'ın, yakında Mısır'ın güvenilir olmadığını göreceksin. Bunları istersen geçelim ama İran'lı teröristlerin Suriye'ye sızarak neler yapacağını siz biliyorsunuz. 150 km menzilli füzelerin kolay temin edildiğinin farkında değilsin galiba. Hatta Suriye'den 100-150 km mesafeli füzeyi, gemilerden atmaktan daha kolay.Acil bu ülkemizle ile ilgili hesaplarını tekrar gözden geçir ve Akdeniz'e açılma senaryosunu ve Kürt kartını bırak yoksa İran ile bizi TAM ortak edersen sonuçları tahminde zorlanırsınız.Sonucu seni kaosa götürecek ve seni yok edecek Pakistan-İran atomunun küçük bir uçaktan veya İHA ile atılma sonucunu hiç yok sayma.Sen Kürt koridoru için ABD'yi kışkırttıkça artık 2020'ye kadar sürprizleri konuşan bu ülke insanların olduğunu duyuyorum.Sende sanırım bunun zor olmadığını hesaplıyorsundur inşallah.

İspanya'dan sizi sürenlerin, Almanya'da gaz odalarında yakanların Hıristiyan zihniyeti olduğunu ve bize sığındığınız yılları unutup bizim güneyimizde Akdeniz'e bir hat açmak isteyen yavşak devlet olarak akıllı ol ve bize karşıtlığı bırak. Yoksa tüm dünyada sana inat cihat için şehit olacak her milletten binlerce Müslümanların olabileceğini unutma. Akıllı olda akılsızca ölme demiyorum.

Evet Ekonomiye gelince;Ticaret bakanlığı tüm üretici firma ve fabrikalara 2016 Aralık, 2017 Haziran, Aralık ve 2018 Haziran ayı faturalarına göre toptan satış fiyatlarını 15 gün içinde istemeli, sonucuna bakılmalı.Bunu yapmanın sebebine gelince, bir çok ürünün %100 civarı zam olarak fırsatçılık yapılmasının önüne geçmek. Cumhurbaşkanımız her işi hatırlatmak zorunda mı? Bu bakanlar ne mok yapacak ve bir yerlerin yükünü hafifletme derdinde değil mi? Her şeyi yerliye dayanan üretimlerde ölçüsüz zamların önü alınmalı.

Döviz konusuna gelince; Foreks piyasaları veya Swap-değişim işlemlerinde döviz 3.60-3.80'lerden bir ara çok, çok yükseldiği dönemde bu piyasalara önlem alınmalı diye yazdığım biliniyor ve hamlelerin erken yapılmaması üzücü demiştim. Bu durumları eski yazılarımdan okuyabilirsiniz. Hangi dayısını sinemaya ısmarladığım muşt bürokratı bu değişim işleminde geç kalmışsa onun kellesini Cumhurbaşkanımız ve Türk halkı sinemaya ısmarlamamalı.Bu hain bürokrasi sadece ayın 15'i gelsin maaş alalım formatından ne zaman çıkacak.Kamuda işini yapmayan ne zaman bedel ödeyecek. İşi yokuşa sürenler ne zaman memuriyetten atılacak.Milli Eğtimdetuvalet fayanslarını ve aparatlarını 2-3 yılda bir değiştiren Ankara'da okullar ve devlet daireleri varken bunlara bu tasarruf tedbirlerinde dur demeyenlerden ne zaman hesap sorulacak.Cumhurbaşkanımız bir kararname ile bürokraside işi tıkayan veya görevini savsaklayanların gözünün yaşına bakmadan memuriyetten atılmasının önü açılmasını arzularım.Ayrıca PKK'lı zihniyetin kamudan atılması acil gündeme oturmalı.Niçinfetöcüleri ayıklıyor ve atıyorsunuz da onla iş birliği tescilli PKK yanlılarına kamuda bir şey yapılmıyor. Özellikle eğitimde PKK'lı olgular hem yüksek okul hemde daha aşağı seviyede acil ayıklanmalı.Bunlar ne zaman yapılacak, İngiltere hangi İRA'lı ya maaş ödedi biri bunu bana hatırlatsın haddimi bileyim.

Beyler döviz konusunda operasyon yapanlara bu işi bırakın denmedikçedöviz ile terbiye edilme konusu devam edecektir.İşin arka planını görmeyenlerden apuk, sapuk senaryolar duymak goşistliğin dik alası ama bunlara alışacağız. Nasıl ki ABD Fetöyü bize veremez ama Fetöyü bitkisel zehirle yok edecektir söylemimde hala ısrarlıysam düşünün bir kez elinde 1000 tane uluslararası okulu olan çok önemli Fetö ajanının teslim eden bir devlet Hindistan'da, İran'da, Sudan'da, Şili'de veya Arjntin'de kullandığı adama güven verebilir mi?

Siyasete gelince; Ak Partiyi yazmaya gerek yok onlar siyasette engelsiz tam yol ilerlemekte. CHP'ye gelince, muhalifler imza işini başarılabilir ama suyun başındakiler imza son günü imza çektirir ve bu işin başarısız olmasını ortaya koyar diye yazmıştım okuyanlar bilir.

Bu bağlamda CB seçimlerinde "CHP genel başkanlığına aday olmayacağım" deyip mahalli seçimler için ön alma hamlesi İnce'nin en büyük hatasıydı. Şimdi İktidarın seçim işbirliği sonucunda 7-8 il kaybedilirse ancak o zaman CHP'de seçim gündemli kurultay yapılır. Burada en önemli konu Muharrem İnce yetersiz, onun yerine daha oturaklı biri bulunmalı konusunda ortak akıl ortaya konmazsa İnce siyaseti kendini elbet gösterecektir. Bu arada CHP yönetimi İnce yanlısı diye bazı belediye başkanlarını tasfiye ederse işler karışabilir. CHP yönetimi özellikle İnce yanlısı başkanları tasfiye ederse CHP'de bu tasfiye korkunç ters tepebilir. Hatta şu an CHP'ye ceza vererek Kılıçtaroğlu ekibinden kurtulalım diyenler varken sandık başına gitmeme eğiliminin artması CHP yönetiminin en korkunç sonu getirmesi olacağını anlamayacak kadar gözü dönmüş olmamalı.

Buna örnek olarak Yalova başkanı ile arası açık olan İnce'nin hesaplaşmasını bırakıp Kırklareli ve Edirne belediye başkanlarını enkarte ve örgüte baskı ile aday yapmazlarsa bu çok kötü sonuçları beraberinde getirebilir.Özellikle Mehmet S. Kesimoğlu çok başarılı ve sadece İnce'nin ekibinden diye CHP yönetimi onu aday yapmazsa CHP çok karışır.Kesimoğlu'nu hiç yormadan örgütün önüne atarak elinde ki üç kuruşunu bitirtmeden aday yapmalı. Bu olgular CHP'de iç yapıda intikam duygusuna dönüşürse Türkiye genelinde çok ciddi oy kaybeder. Burada İnce değil hedef Kesimoğlu olursa örgütlerden binlerce istifa ve kırmızı kart örgütlenmesi partide ki sinerjiyi bozar. Edirne'de sonuç iktidarın seçime MHP ile işbirliği tüm Türkiye'de olduğu gibi kötü sonuca gidebileceğinden oradaki dengeye bu denli tepki vermez amaKırklareli gibi CHP'nin her seçimde ilk 2'de olmasını sağlayan Kesimoğlu'nun harcanması başka bir şeye benzemeyeceğini unutmamak gerek.Kesimoğlu vekilliği dönemimde delikanlıca iyi dostlar edindi ve başta İzmir'e etkiden tutunda Eskişehir, Ankara mayası yoğurt değil peynir kadar sert olabilir.

İyi partiye gelince onların zurnanın son deliği bile olmayacağı için fazla yazmaya değmez. Tek şanşaları CHP'ye tepkiyi ufak yerlerde oya tahvil şansından başka şansı yok. Büyük illerde de İyi partinin oylarının CHP'ye kayması da CHP'nin oy artışı ile Kılıçdaroğlu'nu kurtarabilir. Daha proje üretme olgusu yüzünden davet ettikleri insanlara dakka bir gol bir yapmaları ve siyaset bilmezliklerini yazarak ögretilerden faydalanamayacak bir yapıda değil iseler değmez. Listelerde lavanta işleri yüzünden dağılmaya mahkum bir yer için Koray orada iken gereksiz. Daha önce 2 dönem aday adayı olduğum iktidar partisi beni aday yapmayınca hiç liste kötü, adaylar kötü yazmadım vebu ülkeyi haçlılara teslim edenlerin safında olamayacağımı yazmam yeterli olsa gerek.Bir kaç şapşal lider oldukça iktidar kedinin sıçanla oynaması normal, suç Dersimli'nin koltuk sevdası gerisi lafı güzaf. Orada değişiklik her yerde değişikliğe otoban olur ama bunu anlamak ZekiMüren kafa ister.

Yorumlar (0)
29°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ankara'nın en iyi çalışan belediye başkanları sizce hangisi? OY KULLAN.....
Ankara'nın en iyi çalışan belediye başkanları sizce hangisi? OY KULLAN.....
Namaz Vakti 19 Eylül 2019
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:47
İkindi 16:15
Akşam 18:58
Yatsı 20:17
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 4 12
2. Çaykur Rizespor 4 8
3. Fenerbahçe 4 7
4. Denizlispor 4 7
5. Galatasaray 4 7
6. Gazişehir 4 7
7. Malatyaspor 4 6
8. Trabzonspor 4 6
9. Konyaspor 4 6
10. Sivasspor 4 5
11. Antalyaspor 4 5
12. Ankaragücü 4 5
13. Beşiktaş 4 4
14. Başakşehir 4 4
15. Kayserispor 4 2
16. Göztepe 4 2
17. Gençlerbirliği 4 1
18. Kasımpaşa 4 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 4 9
2. Bursaspor 4 9
3. Hatayspor 4 8
4. Fatih Karagümrük 4 8
5. Keçiörengücü 4 8
6. Altay 4 7
7. Akhisar Bld.Spor 4 7
8. Adana Demirspor 4 6
9. Balıkesirspor 4 6
10. İstanbulspor 4 5
11. Adanaspor 4 5
12. Altınordu 4 4
13. Erzurum BB 4 4
14. Osmanlıspor 4 4
15. Menemen Belediyespor 4 4
16. Boluspor 4 1
17. Giresunspor 4 1
18. Eskişehirspor 4 -5
Takımlar O P
1. Liverpool 5 15
2. Man City 5 10
3. Tottenham 5 8
4. M. United 5 8
5. Leicester City 5 8
6. Chelsea 5 8
7. Arsenal 5 8
8. West Ham 5 8
9. Bournemouth 5 7
10. Southampton 5 7
11. Everton 5 7
12. Crystal Palace 5 7
13. Norwich City 5 6
14. Burnley 5 5
15. Sheffield United 5 5
16. Brighton 5 5
17. Aston Villa 5 4
18. Newcastle 5 4
19. Wolverhampton 5 3
20. Watford 5 2
Takımlar O P
1. Sevilla 4 10
2. Atletico Madrid 4 9
3. Real Madrid 4 8
4. Athletic Bilbao 4 8
5. Barcelona 4 7
6. Granada 4 7
7. Real Sociedad 4 7
8. Levante 4 6
9. Osasuna 4 6
10. Villarreal 4 5
11. Deportivo Alaves 4 5
12. Real Valladolid 4 5
13. Valencia 4 4
14. Mallorca 4 4
15. Real Betis 4 4
16. Celta de Vigo 4 4
17. Espanyol 4 4
18. Getafe 4 3
19. Eibar 4 1
20. Leganés 4 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@