Amasya Üniversitesi İle Tse'den Eğitim Anlaşması

Amasya Üniversitesi İle Tse'den Eğitim Anlaşması

Amasya Üniversitesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında eğitim protokolü imzalandı.

A+A-

Protokol kapsamında standardizasyon bilincinin yaygınlaştırılması ve standartların kullanımını teşvik etmek amacıyla ortaklaşa panel ve seminerler düzenleneceğini belirten Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, ürün, hizmet ve sistem belgelendirme, deney ve kalibrasyon hizmetleri alanlarında işbirliği imkanlarının araştırılacağını söyledi.

Her türlü madde ve mamuller ile usul ve hizmet standartlarını yapmak amacıyla 1960 yılında kurulan Türk Standartları Enstitüsü’nün 1985 yılından itibaren Çorum’da bulunan temsilciliğinin Çorum, Tokat, Yozgat, Kastamonu’nun yanı sıra Amasya’ya da hizmet verdiğini belirten TSE Çorum Belgelendirme Müdürü Arslan Karaköse, enstitünün ülkenin rekabet gücünü artırmak, ulusal ve uluslararası düzeyde ticaretini kolaylaştırmak ve toplumun yaşam düzeyini yükseltmek için standardizasyon, uygunluk değerlendirme, deney ve kalibrasyon faaliyetlerini tarafsız, bağımsız, etkin ve güvenilir olarak sağlamak gibi kurumsal misyonlarının da bulunduğuna değindi.

Bir ürün satın alırken TSE belgesi olup olmadığını kontrol etmeye çalıştığını anlatan Rektör Orbay da, “TSE ülkemizin en güvenilir kurumları arasında. Üniversitemiz ile TSE arasındaki işbirliğinin arttırılması, ortaklaşa projeler yürütmesi için gerekli düzenlemeleri içeren bir eğitim protokolü imzalandık. Protokol üniversitemizin kalite yolculuğunda önemli bir adımdır. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Karaköse, Orbay’a kurumlar arası işbirliğinin anısına plaket verdi.

Bu haber toplam 260 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.