Avrupa'nın Genç Hukukçuları Yaşar Üniversitesi'nde Buluştu

Avrupa'nın Genç Hukukçuları Yaşar Üniversitesi'nde Buluştu

Avrupa’nın genç hukukçuları, Türk hukuk sistemini yerinde öğrenmek üzere Türkiye’ye geldiler, Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen yaz okulunda bilgi sahibi oldular.

A+A-

Uluslararası alanda hukuk öğrencilerini buluşturan Avrupa Hukuk Öğrencileri Derneği ELSA (European Law Students’ Association) tarafından organize edilen yaz okulunda 14 Avrupa ülkesinden 32 öğrenci Yaşar Üniversitesi’nde bir araya geldi. Avrupalı genç hukukçular, Yaşar Üniversitesi akademisyenleri tarafından 1 hafta süreyle gerçekleştirilen derslerde hem Türk Ceza Kanunu hakkında bilgi sahibi oldular hem de Türk medyasının hukuk üzerindeki etkisini tartıştılar.

İZMİR’İ DE TANIDILAR

ELSA İzmir’in Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcılığını üstlenen aynı zamanda Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi olan Damla Şişdağ yaz okulu hakkında şu bilgileri verdi:

“ELSA, hukuk öğrencilerinin ve genç hukukçuların başka kültürleri ve hukuk sistemlerini tanımalarını sağlamak, uluslararası ve mesleki vasıflarını arttırmak ve toplum yararına hareket etmelerini sağlamak amacıyla 33 yıl önce kurulan bir dernek. İzmir’deki ilk organizasyonunu ise ilk kez Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Bu yaz okulu sayesinde İngiltere, Belçika, Avusturya gibi 14 ülkeden yabancı öğrenciler Türk hukuk sistemi hakkında bilgi sahibi oldukları gibi İzmir’i de yakından tanıma fırsatını yakaladılar. Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin de katılımıyla 1 hafta boyunca gerçekleştirilen derslerde ayrıca medyada yaşanan etik problemlere ve uluslararası arenada bilgisayar yoluyla işlenen suçlara da yer verildi.”

Bu haber toplam 272 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.