• BIST 117.216
  • Altın 165,528
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Ankara 12 °C
  • İstanbul 8 °C
  • İzmir 10 °C

BAĞIMSIZ VE ŞEFFAF OLMASI GEREKEN CUMHURBAŞKANI

Müfit Demirkol

Dün Gaziantep de Şahinbey mahhallesinde siirtli bir ailenin düğününde canlı bomba olayında şu ana kadar 50 kişi şehit verdik teröre... 90 kişinin üzerinde de yaralı var.

Ölenlerin arasında küçücük bebekler, çocuklar var. Ellerinin arasında can veren bebekleri olan anneler, babalar var.. Her gün yaşadığımız acılar var...

Terörün bu şekilde devam edebilmesinin ne sebebi olabilir?

Bu kin ve nefretin, teröre dönüşmesinin tek sebebi emperyalist güçlermidir?

Kurtuluş savaşından bu tarafa emperyalist güçlerin etkisinde kalan yurdumuz da ki etkileri neden terör olaylarına dönüştü?

Emperyalist güçlerin yurdumuzu ele geçirmek için teröre sığınmaktan başka çaresi kalmadı mı? Yoksa bu terör olayları emperyalist güçlerin değilde içimizden birilerinin marifeti mi?

Bir bayrağın altında bir vatan toprağında barış içinde yaşamak varken, bu birilerinin terör olayları yaratmasının, bu vatana, bu millete ihanet etmesinin ne yararı olabilir ki? Bu ihanet asla maddi çıkarlar için olamaz. İktidar ve ileri gelenlerinin günden güne artan servetleri gözler önünde... Kiminin gemileri, kiminin petrol kuyuları, kiminin sanayii kuruluşlarının olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Maddi çıkarlar söz konusu olmadığın da, manevi çıkarların söz konusu olması gerekiyor. Manevi çıkarların neler olabileceği ise, yaşadıklarımızın ilk meyveleri olabileceği düşüncesini getiriyor. Gün den güne Atatürk ilke ve devrimlerine ,( hatta büyük kurtarıcımız önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ' e kadar uzanan nefret ile birlikte) karşı gelmekle manevi çıkarların olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Türban ve çarşafın demokrasi serbestliği altında serbest olması,dergahların kurulması, zaviyelerin işlevlik kazanması,tarikatların, şıhların kol gezmesi "muhassır milletler" seviyesine yükselmeye çalışan Atatürk ilkelerine karşı gelmek değilmidir?

Günden güne İran gibi, İslamiyeti yanlişlıklar için de arkasına alarak miilletini susturmaya çalışan Hümeyni mi olunmaya çalışılıyor?

Senelerce Fethullah Gülen övgüleri ile yaşarken, tüm devlet kuruluşlarında onun müritlerine yer verirken bir anda darbelerle birlikte düşman edilmesinin arkasında paylaşılamayan başka servetlerin olabileceği akla geliyor. Manevi çıkarlar....

Mısır da meydana gelen terör olaylarını protesto eden ve terör olaylarına karşı "rabia" işaretini örnek gösteren cumhurbaşkanımızın halk karşısına "rabia" işareti ile çıkmasının ne şeffaflığa, ne debağımsızlığa uygun olmadığı ortadadır.

Her gün canımızı alan, terör belasının ortadan kalkması için düşünülmesi gereken başka nedenlerin de olabileceğini tekrar düşünmek gerekmektedir.

Bunlar düşünebimek için ise önce derin uykulardan uyanarak kendimize gelmemiz şarttır

Bu yazı toplam 938 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim