• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • Ankara 6 °C
  • İstanbul 11 °C
  • İzmir 6 °C

BARIŞ (!) İÇİN OYNANAN OYUN

Müfit Demirkol

Milliyet gazetesinin haber başlığı;

Barış Mitingi' için gittiği Van'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, silahların karşılıklı susması ve müzakereye başlanması için çalışılması gerektiğini belirtti ve "HDP olarak müzakerelerin yürütülmesini savunuyoruz" dedi. ,

Barışa dair adımların bu hafta atılmasını gerektiğini belirten Demirtaş, PKK'ya da çağrıda bulundu.

Demirtaş, "Bugün iki tarafa da sesleniyoruz. PKK derhal elini tetikten çekmeli, hükümet bir an evvel diyalog için hazır olduğunu beyan etmelidir" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de isim vermeden eleştiren Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben şu partiye oy veren şerefsiz desem haşa düşünün ülke ne hale gelir. Biz insanlarımızı seviyoruz. Hangi partiye oy verirse versin her yurttaşımız onurludur, şereflidir. İnsanları oy verdiği partiden dolayı suçlayacak kadar aşağılık bir siyaset yapmayacağız. Bilsem ki barış gelecek bugün bu koltuğu bırakırım. Biz halkımıza verdiğimiz sözü tutacağız."

 

Bu gün Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan tüm millet vekilleri, hanği siyasi partiyi temsil ettiklerine bakılmaksızın “barış için (!) oynanmakta olan oyunun” bir parçası olarak bu millete karşı sorumludurlar. Bu sorumlulukları, gördüklerini, bildiklerini ve duydukalarını şahsi çıkarları için

görmemezliğe, duymamazlığa gelmeleri ile başlamaktadır.

Hiçbir siyasi parti adını anmadan, iktidar veya muhalefet diye tanımlamadan bütün bu insan kılığında ki yaratıklar, vatanını, milletini ve ay yıldızlı bayrağını “ hiç” saymaktadır lar. Onlar, sadece bir senaryoyu uygulamakta olan aktör ve aktrislerdir. Bu senaryo, bu milleti kandırmak, oyalamak ve bu arada da bu yaratıkların nema'lanmaları için yazılmıştır.

İster Kürt olsun, ister başka bir köken, hedef sadece bu milleti uyandırmadan oyalamaktır. HDP, bir Kürt yanlısı siyasi parti rolünde, Kürt ve Türk kökenlileri saçmalamaların içerisinde oyalamaktadır. Bazen PKK terör örğütü yanlısı olup, bazen de PKK terör örğütü ile ilğileri olmadığını söylemektedirler.

Şimdi de, devlete silah kes talimatı verme önerme terbiyesizliğini, göstermektedirler. Selahattin Demirtaş , “barış için, siz silahlarınızı bırakın, ben de PKK'ya silahlarını bıraktırayım” diyebilecek kadar, bu milleti aşağılamaktadır. Bu öneriyi, veya teklifi sunan, bu terör örğütünün üzerinde söz sahibi olduğunu açıkca beyan etmektedir.

En acı taraf ise, bu şahsın konumunu bile bile onu ve yoldaşlarını meclis çatısı altında barınmalarına ses çıkartmayan tüm siyasilerin sessiz kalmaları ve bu önerileri ciddiye almalarıdır.

Her gün şehit veriyoruz. Bu şehitlerimizin kimi polis, kimi askerimiz. Daha da çok şehit verebiliriz. Daha bir çok ocağa ateş düşebilir. Ama, biz millet olarak bu siyasi şarlatanların elinde oyuncak olmayıp, onların pis oyunlarına gelmeyeceğiz. PKK terör örğütü veya İŞİD terör örğütlerini ve bu örğütlere taşeronluk eden siyasetçileri istemiyoruz. Bütün bu siyasetçilerin tek ortak noktaları, milletimizi hangi etnik kökten gelirse gelsin hepsini uyutmak ve kandırmaktır.

HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, Diyar A.Ş. Adı ile kurulmuş bulunan büyük sermayeli bir şirketin sahibinin kardeşidir. Bu şirket Diyarbakır ilimizin tüm alt yapı işlerini istediği şartlarla alarak yapmaktadır. Bu ilimiz de çeşitli yolsuzluklar yapmakta, PKK terör örğütüne de maddi yardım yapıldığı yolunda haberler duyulmaktadır.

Ağabeyi Selahattin, yüksek siyasetle uğraşadursun “birader-i canımın içi”, ailenin önlenemez yükselişi için kolları sıvamış. İşte yandaşlığın en güzel örneği! Al Bertold Brecht’in muhteşem oyunu, Arturo Ui’nin Önlenemez Yükselişi”ini değiştir, adınıDemirtaş’ın Önlenemez Yükselişi!” oluversin. Millet, ayağı çıplak başı kabak dolaşsın yörede, siz “Lüküs Hayat” yaşayın! Sonra da özerklik, özgürlük naraları atın!

Bu millet, neye mal olursa olsun, PKK terör örğütüne karşı silah bırakmaz.Bırakmayacakta.

Sadece bu senaryo için de rol almayalım. Kürt de olsak ,Türk de olsak bu bize yeter.

Bu yazı toplam 760 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim