Bartık: Rekabet İçin Kurumsallaşmak Gerek

Bartık: Rekabet İçin Kurumsallaşmak Gerek

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, her gün biraz daha sertleşen rekabet koşullarında ayakta kalabilmek için kurumsallaşmanın önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Kırtasiyecileri daha kurumsal bir yapıya ulaştırmak amacı ile başlatılan “K Belgesi Projesi” Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ev sahipliğinde Gaziantepli kırtasiyecilere tanıtıldı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) ve GTO işbirliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Eyüp Bartık, “Rekabet edebilmek için kurumsallaşmak gerek” dedi.

Toplantının açış konuşmasını yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, şunları söyledi:

“Artık günümüzde hangi sektörde olursak olalım firmalarımızı kurumsal bir yapıya kavuşturmak zorundayız. Unutmayalım rekabet her gün biraz daha kızışıyor ve biz ayakta kalmak için en kaliteli hizmeti-malı en uygun şartlarda piyasaya sunamadıkça, rakiplerimizden farklı ufacık bir şey yapmadıkça ayakta kalamayız. Kurumsallığı firmalarımıza entegre etmeliyiz.”

Oda olarak bu noktada tüm sektörlere desteğe hazır olduklarını belirten Bartık, “Sizlerin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan eğitimleri, projeleri birlikte geliştirmeye hazırız. Üyelerimizin kurumsallaşma alanında gelişmeleri ve gelecek trendlerini yakalamaları için her zaman yanındayız. Şu bir gerçek ki gelecek e-ticaret diyor ve ne yazık ki şehir olarak bu konuda iyi noktada değiliz. Birlikte geliştireceğimiz projelerle kentimizi bu alanda da en iyisi yapabiliriz” diye konuştu.

GTO 14.Meslek Grubu üyeleri ile bir araya gelen TÜKİD Yönetim Kurulu Üyesi Salih Karabulut K Belgesi Projesi ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

K Belgesinin kırtasiyecilere birçok avantajlar sunduğunu belirten Karabulut, projenin kırtasiyecileri belirli standartlara ve mesleki etik değerlere haiz, verimli ve katma değer yaratan firmalar haline getirmek amacıyla geliştirdiklerini söyledi.

Proje kapsamında TÜKİD tarafından geliştirilen K Belgesini alan firmanın diğerlerinden farklı kılınacağını ve farkındalık oluşturacağını anlatan Karabulut şöyle konuştu:

“K belgesi alan firmalar sağlıklı ürünler satan iş yerleri olarak nihai tüketiciyi de kapsayacak şekilde farkındalık ve farklılık oluştururlar, güven telkin ederler. Sektörde faaliyet gösteren firmalarımız son yıllarda süper marketler ve pazar yerleri gibi geniş halk kitlelerine hitap eden yerlerde satılan kırtasiye ürünleri nedeniyle mağduriyet yaşamakta. Bu ürünler bir yandan sağlık açısından etkin bir şekilde kontrol edilemiyor, diğer yandan aralarında sahte veya taklit ürünler olabiliyor. Kırtasiyecilerin bunda bir dahli olmasa da gerek kamu teşekkülleri, gerekse nihai tüketici açısından negatif bir algı oluşmakta, doğal olarak hepimiz zarar görmekteyiz, İşte bu duruma son vermek için TÜKİD olarak "Kırtasiye Kırtasiyeciden Alınır" sloganı altında Perakendeci Kırtasiyecilik K Belgesi projemizi geliştirdik.”

GTO Meclis Üyeleri Hanifi Yılmaz ve Eşref Savaş’ın da yer aldığı toplantıda TÜKİD Yönetim Kurulu Üyesi Salih Karabulut GTO Başkanı Eyüp Bartık’a ve Meclis Üyelerine plaket takdim etti. Bartık da Karabulut’a Gaziantep mozaiklerini temsil eden bir plaket verdi.

Bu haber toplam 268 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.