BAŞKENT CADDELERİNİ VAZOLARLA SÜSLÜYOR

BAŞKENT CADDELERİNİ VAZOLARLA SÜSLÜYOR

- BOYLARI 30 İLE 200 SANTİMETRE ARASINDA DEĞİŞEN DEĞİŞİK EBATLARDAKİ VAZOLAR, İÇLERİNDEKİ YEŞİLLİKLER, ÖZEL IŞIKLANDIRMASI VE ESTETİK GÖRÜNTÜSÜYLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

A+A-

- KENT ESTETİĞİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI;  GENÇLİK PARKI, CUMHURİYET, ELVANKENT VE STAT PARKI BAŞTA OLMAK ÜZERE PEK ÇOK PARKTA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRKEN,  AYRICA, KONYA, ESKİŞEHİR, MALAZGİRT 1071 YOLLARINDAKİ REFÜJLERDE IŞIKLI VAZO ÇALIŞMASI YAPIYOR.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, parklara, yol refüjlerine ve ayrımlarına yerleştirdiği özel ışıklandırmalı, çiçekli vazo ve oturma caddelerde_vazolar-2.jpggruplarıyla Başkent’in estetiğine estetik katıyor.

Boyları 30 ile 200 santimetre arasında değişen değişik ebatlardaki vazolar, içlerindeki yeşillikler, özel ışıklandırması ve estetik görüntüsüyle büyük beğeni topluyor.

Gençlik Parkı, Cumhuriyet, Elvankent ve Stat Parkı başta olmak üzere Başkentlilerin yaz sıcaklarında serinlemek ve dinlenmek için gittiği pek çok parkta çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, ayrıca, Konya, Eskişehir, Malazgirt 1071 Yollarındaki refüjlerde ışıklı vazo çalışması yapıyor.

 

-ESTETİK VAZOLAR ÇOK BEĞENİLDİ

Ankara Kalesi, Fatih Köprüsü, AŞTİ gibi bölgelerde ve ana caddelerde de ışıklı ve çiçekli vazolarla hem modern yollara hem yemyeşil parklara hem de Başkent’in tarihi ve estetik güzelliği olan bölgelere renk katılıyor.

Çalışmalar kapsamında 2 bini aşkın yerleştirildiği bölgeye göre seçilen özel ışıklandırmalı vazo, normal vazo, süslemeli bariyer ve oturma gruplarını Başkent’in dört bir tarafındaki estetik güzelliğine güzellik katmak için yerleştirilmeye devam ettiklerini anlatan Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, “Vazolara ayrıca bodur şimşir, karaçam, mevsimlik çiçek, top mazı, piramit çam gibi çiçekler de dikiyoruz. Ayrıca özel içten ışıklandırmalı, 5 ayrı rengin dönüşümlü olarak yandığı vazolarımız, içindeki yeşil çiçekleri, ışığı ve mimarisiyle büyük beğeni kazandı” dediler.

Vazoların Başkent’in uygun görülen birçok bölge, yol ve parkına yerleştirileceğini ifade eden yetkililer, “Bazı vazolarımızda ışıklandırma bulunmuyor. Çünkü bazı bölgelerde ışıklı vazo kullanmamız uygun olmadığı için bu vazolarımızı yerleştiriyoruz. Vazo, oturma grubu ve süslemeli bariyer gibi kent mobilyaları hem Başkentli hemşehrilerimiz hem de Ankara’ya gelen ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor. Geceleri ışık saçan görüntüsü, gündüzleri de mimarisiyle büyük ilgi topluyor” diye konuştular.

Bu haber toplam 478 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.