Beyşehir Belediyesi 67 Mahalleye Hizmet Ediyor

Beyşehir Belediyesi 67 Mahalleye Hizmet Ediyor

Konya’da, en fazla mahalleye sahip ilçelerden olan Beyşehir’de, Beyşehir Belediyesi tarafından 67 mahalleye Belediye hizmeti ulaştırılıyor.

A+A-

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada yeni Büyükşehir Belediyesi Yasası’nın devreye girmesinin ardından daha önce 12 mahalleye hizmet veren Beyşehir Belediyesi’nin hizmet götürdüğü mahalle sayısının 67’ye ulaştığını vurguladı. Beyşehir Belediyesi’ne bağlanan yeni 55 mahalleye de hizmetin durmadan ve aksamadan devam ettiğini belirten Özaltun, "Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçemizde toplam 67 mahalleye birden hizmet götürüyor. Fen İşleri bünyesinde yapılan faaliyetler ile merkez ve dış mahallelerin sokak, yol ve meydanlarının düzenlenmesi, bunlara ait drenaj ve üst yapı çalışmalarının tamamlanması, imar yollarının plan dahilinde açılmasını sağlayarak mevcut yolların bakımlarını periyodik olarak yapmak ve ihtiyaç halinde betonarme istinat duvarları, taş duvar, yol tretuar çalışmaları, görüntü kirliliğine neden olan metruk binaların yıkımı gibi birçok konuda hizmet veren Fen İşleri ekiplerimiz, uzak yakın demeden her mahallede hizmetlerini sürdürüyor. Beyşehir Belediyesi olarak görevimiz, Beyşehir’in doğal, tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak kentsel ve sosyal gelişim sürecinde ihtiyaç duyulan faaliyet ve hizmetlerini her mahallemizde halkımızın kullanımına çağdaş ve kaliteli olarak sunmak olacaktır. Yaz döneminde mevsim şartlarının ilçemizde çok sıcak geçmesine rağmen personellerimiz büyük bir özveriyle çalışarak vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için yoğun çaba gösteriyor" dedi.

FEN LİSESİ BAHÇESİNİN ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehirli hayırsever işadamı Fetullah Bayır tarafından yaptırılan Fen Lisesi hizmet binasının bahçesinde çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını da söyledi. Binanın çevresinde toprak tesviyesi, bahçe duvarı, kaldırım ve engelliler için rampa çalışmalarının yapıldığını aktaran Özaltun, Belediye ekipleri tarafından yürütülen faaliyetlerin durmadan sürdüğünü bildirdi. Özaltun, "Beyşehir Belediyesi’nin eğitim öğretim kurumlarının sunduğu hizmetler aksatılmadan devam ediyor. Topluma yararlı gençlerimizin yetiştirildiği bu kurumlarda, gençlerimizin nezih bir ortamda eğitim görmeleri için biz de Beyşehir Belediyesi olarak çevre düzenlemesi çalışmalarını yapıyoruz. Okulumuz güzel, inşallah çevre düzenlemesi ile daha da güzel hale gelecek. Okulumuzun bahçe çevre düzenlemesi çalışmalarını yeni eğitim öğretim yılına yetiştirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu haber toplam 267 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.