Bitlis'te Rabia Yürüyüşü

Bitlis'te Rabia Yürüyüşü

Genç Memur-Sen Bitlis Şubesi tarafından ‘14 Ağustos Dünya Rabia Günü’ nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı.

A+A-

Genç Memur-Sen’in organize ettiği ve 11 sivil toplum kuruluşunun desteklediği Rabia yürüyüşü için toplanan yüzlerce vatandaş, Gazibey Camii’nin önünden Ulu Camii’nin önüne kadar yürüyüş yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Şahin Özgül, her zaman zalimlere karşı mazlumlardan yana olacaklarını söyledi. Yapılan zulümler karşısında İslam ümmetinin daha ne kadar bekleyeceğinden yakınan Özgül, “Hürriyete sınırsızca aşık Esma’ların Rabia Meydanı’ndaki özgürlük ve demokrasi nidalarını, ölüm feryatlarına döndüren zulüm ve vahşetin üzerinden tam bir yıl geçti. Mısır’da darbeci Sisi’nin, Suriye’de cani Esed’in, Gazze’de katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da vahşi Çin’in insanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesini daha ne kadar seyredeceksin. Dünyadaki zulüm kuşatmasını sen bitireceksin. İnsanlığın katline ferman çıkaran kirli küresel ittifakı sen yok edeceksin. Özgürlüğün esaretine, demokrasinin mahkumiyetine sen son vereceksin. Vahşet mühendislerinin, 2013’ün 14 Ağustos’unda Mısır’da temelini attığı zulüm gökdelenini sen yerle bir edeceksin. Zindanları mazlum mekanı haline getiren emperyalist cinnete sen ‘dur’ diyeceksin. Döktükleri mazlum kanlarının üzerine iktidarlarını inşa etmek isteyen petrol diktatörlerini sen devireceksin. Çocukları öldürülen anaların feryatlarını kahkahalarıyla bastırmak isteyen ölüm makinelerine haddini sen bildireceksin” dedi.

“YAPILAN SALDIRILAR ÜMMETİN SUSKUNLUĞUNDAN KAYNAKLANIYOR”

Yapılan saldırıların ümmetin suskunluğundan kaynaklandığını ifade eden Özgül, ümmet birleşerek bir araya gelmiş olsaydı, İslam ülkelerinde bu vahşetin olmayacağını kaydetti. Özgül, “Sen susmasaydın, sen ayağa kalksaydın, sen hakkı haykırıp zalimin karşısında dursaydın, sen mazluma el verip, mağdura kol kanat olsaydın; İsrail, Filistin ve Gazze’de soykırım yapamaz, Afrika’nın çocukları açlık ve susuzluktan kıvranmaz, Afrika’da küresel sermayenin sömürü pazarı kurulmazdı. Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Mali’de Müslümanlar hunharca vurulmazdı. Sen ayağa kalksaydın, sen insanlığı ayağa kaldırsaydın, sen hakkıyla ümmet olsaydın; Mursi’ye darbe yapılamaz, İhvanlar hapse atılamaz, Mısır’da Rabiatül Adeviyye ve Tahrir Meydanı Esma’ların ve Abdullah’ların ölümüne sahne yapılamazdı. Ortadoğu’yu ve Arap yarımadasını, küresel sömürü şebekelerinin petrol pazarlığı mekanı olmaktan, Siyonist İsrail eliyle ‘Müslüman mezarlığı’ yapılmaktan sen kurtaracaksın. Dünyanın yeniden insanlığın olmasına, barışın, kardeşliğin ve huzurun hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük yapacaksın” diye konuştu.

“ARTIK MÜSLÜMANLARIN AYAĞA KALKMA ZAMANI GELMİŞTİR”

Müslümanların artık ayağa kalkmasını ve dünyanın dört bir yanında yapılan zulümlere karşı direnmesi gerektiğini hatırlatan Özgül, “Artık, ayağa kalk! Küresel emperyalistlerin, insanlıktan istifa eden diktatörlerin, soykırımı meslek edinmiş vahşi katillerin, cinnet hali süren canilerin dünyayı kuşatan zulmünü bitir. Mazlumların çığlığına kulaklarını kapatanlara bütün gücünle seslen. Bütün zalimlere haykır! Rabia, artık Mısır’da bir meydanın adı değil, insanlığın zulme ve zalime meydan okumasının adıdır” diye konuştu.

Bu haber toplam 273 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.