Çağrı Merkezi'nin Personeli Bilgilendirildi

Çağrı Merkezi'nin Personeli Bilgilendirildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarla arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek ve problemleri anında çözmek için “ALO 153 Çağrı Merkezi” kurdu.

A+A-

Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan çağrı merkezinin alt yapı çalışmaları tamamlandı. Merkezin en kısa zamanda hizmete açılması bekleniyor.

Bu doğrultuda, 3071 sayılı dilekçe hakkının kullanılmasına dair kanunun 4982 sayılı bilgi edinme hakkı kanunu kapsamında oluşturulan 153 Çağrı Merkezi’nde görev yapacak personeller, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne gelen talep ve istekler hakkında bilgilendirildi.

Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda 4 gün süren eğitimler İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde Halkla ilişkiler Daire Başkanlığındaki personellere ve sisteme yeni alınacak olan çağrı merkezindeki vatandaş temsilcilerinden oluşan 30 kişilik personele yönelik oryantasyon eğitimleri düzenlendi.

Eğitimin içeriği hem teori hem de uygulamaya yönelik olarak hazırlandı. Eğitimde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde ve GASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan daire başkanlıklarının görev, yetki, sorumlulukları anlatıldı. Ayrıca vatandaşlarla olan bağlantıları hakkında sunumlar gerçekleştirilerek, vatandaş ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında köprü oluşturacak personellere iş akışları ve süreçleri hakkında bilgiler verildi.

Vatandaş tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne gelen şikayet ve istekleri zamanında, doğru bir şekilde analiz ederek yasal süre içinde tekrar dönüşümünün sağlanması anlatıldı.

Kendi birimi için bir sunum eşliğinde eğitim veren Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü, “Gelen çağrıları doğru algılamanız için öncelikle birimleri doğru tanımanız ve gerekli bilgi donanımına sahip olmanız gerekiyor. Otobüs, şoför, sürücü, vatman ve otobüs işletmesi gibi kavramların tanımlarını çok iyi bilmeniz gerekiyor. Gelen çağrıya doğru cevap verip doğru tarafa yönlendirebilmeniz için son derece büyük bir öneme sahiptir” diye konuştu.

Özellikle büyükşehir belediyesinin görev alanlarını çok iyi öğrenilmesi gerektiğine dikkat çeken Kömürcü, “Gelen çağrıyı en iyi yönlendirmenin yolu sahayı iyi bilmenizden geçer. Bizim faaliyetlerimizde ayrımlar var, bundan dolayı değişik çağrılar gelebilir. Belediye otobüsleri ne demek, belediyemize ait otobüsler, üç yol otobüsleri, otobüs hatları belediyemize ait. Ancak vatandaşlardan kirada olan otobüslerimiz, özel halk otobüsleri, sarı otobüsler ve tramvaylar ile ilgili çağrılar gelebilir. Şoförler, makinistlerle ilgili çağrılar gelebilir ve alınan bu çağrıları doğru tarafa yönlendirmeniz gerekecektir. Bu tarzda gelen çağrılarda bizim birimi ilgilendiren çağrılardır. Tramvay güzergahı üzerinde bulunan yerleri temizleyen temizlikçi ile ilgili çağrılarda bizim birime ait çağrılardır” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 251 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.