Chp İl Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na Destek

Chp İl Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na Destek

CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

A+A-

Bingöl İl Örgütü olarak Kılıçdaroğlu’nun kararlarının arkasında olduklarını söyleyen Kurban, CHP’li Emine Ülker Tarhan ve Muharrem İnce’ye gönderme yaparak, “Kültürlere, inançlara, değerlere saygısı olmayan hasbelkader CHP’li olmuş insanlar solcu, sosyal demokrat olamazlar. Olsa, olsa çakma solcudurlar” dedi.

CHP’nin 91 yıllık bir parti olduğunu anımsatan Kurban, “Hataları, yanlışları elbette ki olmuştur. Esas olan bugünkü CHP’nin uygulamaları, tüzük ve programıdır. CHP’de 20 yıllık il başkanıyım. Bütün gelişmelerin canlı şahidiyim. Her kurultayda delegeydim. Halen de delegeyim. Bugünkü AKP’nin başarısının temel sebebi geçmişteki, eski CHP yöneticilerinin tutum ve mesajlarıdır” dedi.

“İHSANOĞLU DOĞRU BİR TERCİHTİ”

Yeni CHP’nin inançlar üzerinden siyaset yapmayı AK Parti’nin elinden aldığını ifade eden Kurban, “Son Cumhurbaşkanlığı seçimi CHP’nin desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu doğru bir tercihti yoksa 2’inci turda Sayın Erdoğan yüzde 65 oyla seçilir bunu her fırsatta kullanırdı. Kürt ile Türk’ü eşit görmeyen anlayışların, oruç ayında şortla kafa çeken davranışların Bingöl’de bir CHP’li olarak mahcubiyetini yaşadık. Dünyanın her yerinde sosyal demokratlar kültürlere, inançlara, dillere, renklere saygılı insanlardır. Yeni CHP’de de bu anlayışı egemen kılmak için Sayın Genel Başkana Bingöl İl örgütü olarak destek veriyoruz. Kararlarının arkasındayız. Sosyal demokrasinin evrensel değerlerini tüzüğünde programında açıkça yazan, seçeceği özünde Sosyal demokrat yöneticilerle hayata geçiren CHP Türkiye’de 2015 yılında iktidar olur. Toplumsal barış sağlanır, demokrasi kurumsallaşır, paylaşım eşitliği sağlanırsa herkes mutlu olur” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 266 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.