• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • Ankara 1 °C
  • İstanbul 10 °C
  • İzmir 7 °C

CHP MİLAS “KEŞKEK” GÜNÜNÜN ARDINDAN

Müfit Demirkol

Artık gelenek haline gelmiş olan CHP Milas İlçe Başkanlığının tertip etmiş olduğu keşkek günü, tam bir seçim toplantısı olarak yapıldı.

Muğla Büyük Şehir belediye başkanı, Milas Belediye başkanı, CHP İl ve İlçe başkanları, Muğla milletvekili ile Vekil adaylarının katıldığı bu toplantı ana teması “kadın cinayetlerine son” şeklinde idi.

Katılımcıların büyük çoğunluğunu Milas Hanımları teşkil etmişti. CHP kadın kolları başkanının konuşmasının ardından, Muğla milletvekili, Muğla Büyük şehir belediye başkanı, CHP Muğla il ve ilçe başkanları konuşma yaptılar. CHP nin seçimlerde oylarının artmasını umduklarını dile getiren konuşmacılar, bu özel günün asıl sahibi olan Milas Hanımefendilerine “Kadın” şeklinde hitap etmekten kaçınmadılar.

Bu gün, Milas CHP ilçe örğütü hanımefendi üyelerinin sayesinde kuvvetlenip, onların sayesinde seçimlerde CHP oyları alınmıştır. Eğer, Muğla ili CHP kalesi olarak adlandırılıyorsa, bunu Milas Hanımefendilerine borçludur.

Bu gerçeği görmemezlikten gelen konuşmacılar, sözlerin de hep “hanımefendi” yerine “kadın” sıfatını kullanmakta israr etmişlerdir.

Milas ilçesinin alt yapı inşaatının büyük bir sıkıntı yarattığı ortada dır.Esnaf kazançlarından, vatandaş sağlığından olmuştur. Habersiz kesilen elektrik enerjisinin ve inşaat dolayısı ile kesilen suların yarattığı kayıplar ikinci planda dır.

CHP, bu seçimlere “yaşanılacak Türkiye” sloganı ile girmektedir. Yaşanılacak Türkiyemize hepimizin ihtiyacı vardır. Barış ve sevgi ile hep bir arada yaşanılacak bir Türkiye hayalindeyiz.

CHP Kalesi olarak adlandırılan Muğla ilimizin tüm ilçeleri arasında Milas'ın ayrı bir yeri vardır. Milas kültürlerin başkenti dir. Her taşın altından tarih fışkırır. Ve bu özelliğinin tek farkında olanı ise, çaresizliklerin,imkansızlıkların içerisinde kalıp, Hiçbir şekilde CHP merkezinden yardım veya moral görmeyen,her türlü şikayetlere göğüs germeye çalışan Milas Belediye Başkanımız Muhammet TOKAT beyefendi dir. Ve ne yazıktır ki, CHP merkez teşkilatı Milas'ımızı ve Başkanımız sayın Muhammet TOKAT'ı tüm sorunlar karşısında yalnız bırakmıştır. Milas'ın yaşanamayacak bir duruma getirilmesine göz yummuşlardır.

İktidar tarafından nerede ise cezalandırılmış olarak sıfatlandırabileceğimiz anlaşılması çok güç olan alt yapı inşaatının seyri ve meçhullerinin karşısında büyük çaba gösteren Milas Belediye Başkanımızın bu toplantı günün de yapmış olduğu kısa konuşması tüm konukların tekrar kalplerinin kazanılmasına yol açmıştır.

Başkan, salona girdiğinden, ve salonda dolaşmasına kadar tüm hanımefendi konukları ile nerede ise tek tek ilğilenerek sevgisini ve saygısını o konuklarına “HANIMEFENDİ ve HANIMLARIMIZ” şeklinde ki hitapları ile göstermiştir.

Milas ilçesinde CHP bayrağını taşıyan hanımlarımız sayesinde Milas CHP oylarını arttırmış ve arttırmaktadır. Ama bu başarı sadece Belediye Başkanımız Muhammet TOKAT beyefendiye aittir. Çünkü Milas hanımefendileri Belediye Başkanlarından ve onun Milas için yapmış ve yapmakta olduklarından memnundurlar.

Milas'ı bir kültür şehri olarak, her türlü sanat ve kültürel faaliyetler ile öne çıkartan da bu hanımefendilerimizin başkanlarına olan sevgilerinden kaynaklanmaktadır.

Bu yazı toplam 485 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim