Didimlilerden Temiz Bir Çevre İçin Duyarlılık Çağrısı…

Didimlilerden Temiz Bir Çevre İçin Duyarlılık Çağrısı…

Didim şehir merkezinde belediye tarafından hayata geçirilen yer altı çöp konteynırlarının amacına uygun kullanılmaması vatandaşları rahatsız ediyor. Çöplerin konteynırların içi yerine dışına atılması kötü görüntü ve kokuya neden olurken, Belediye yetkilil

A+A-

Didim’de artan nüfustan dolayı her yaz sezonunda sorun olan çöplerin kötü görüntüsü ve kokusunun önüne geçilmesi amacıyla Belediye tarafından bu yıl şehrin belli yerlerine yer altı çöp konteynırları yerleştirildi.

Konteynırlar yerleştirildi ama duyarsızlık ve vurdumduymaz nedeniyle çöpler yine konteynırların içine değil yanı başına bırakılıyor. Sıcak yaz günlerinde kötü görüntü ve kokusu hemen herkesi rahatsız ederken, çöpler konusunda herkesin duyarlı olması bekleniyor. Yaşanan olumsuz durum ise yerleşik olarak yaşayan Didimlileri daha çok etkilerken dışarıya atılan çöpler, gerek sokak hayvanları gerekse hurdacılar tarafından dağıtılması da ortaya kötü sonuçlar çıkarırken tatil için gelenlerinde bu noktada duyarlı olmalarını istediler.

Didim Belediyesinin rutin olarak çöpleri alırken çöp konteynırlarının etrafını ve çevresini temizleme çalışmasını aksatması da tepkilere neden olurken, vatandaşlar ise belediyenin bu noktada daha duyarlı olmasını istiyorlar.

Bu haber toplam 296 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.