Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatının Yüzde 60'ı Tamam

Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatının Yüzde 60'ı Tamam

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, yeni fakülte hizmet binası inşaatının yüzde 60’ının tamamlandığını söyledi.

A+A-

OMÜ Kurupelit Kampüsü’nde inşaat çalışmaları devam eden yeni Diş Hekimliği Fakültesi binası hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Hikmet Aydemir, “Kaba inşaatı bitti, iç bölmeler tamamlandı, şu anda sıva ve içeride tesisat döşemelerine başlandı. 2016 yılında teslimi yapılacak olan binanın 2015-2016 eğitim-öğretim yılına, yani seneye Eylül ayı gibi tamamlama çalışmaları var. Çünkü mevcut binamız eğitim-öğretim ve klinik hizmetleri için yetersiz. Her gün kontenjandaki artış nedeniyle klinik uygulamalarında sıkıntı oluşmakta, onun için biran evvel yeni hizmet binamızı 2015-2016 yılına tamamlanırsa en azından bu sorunlarımızı ortadan kaldırırız diye düşünüyorum. 24 bin m2 kapalı alanı olan bir bina. Dolayısıyla idarenin ve rektörlüğün bize verdiği destekle inşallah 2015-2016 yılına yetiştiririz diye düşünüyorum” dedi.

Mevcut hizmet binasında öğrenci sayısı ile ünite sayısının uyumlu olmadığını söyleyen Aydemir, “Öğrencilerin pratik uygulamalarını bölerek yapıyoruz. İnşallah yeni bina yapıldığında, içerisindeki donanım tamamlandığında öğrenciler yarım gün yerine tam gün klinik eğitimi görecekler. Yani bir ay veya iki aylık stajlar boyunca tam gün klinik eğitimi görecek, bu da tabi pratiği artıracak. Öğrenci ne kadar hasta bakarsa pratik açısından da başarılı bir duruma gelmesine neden olacak. Hastalar için de giderek artan hasta sayımıza bununla ilişkili öğrenci ve hekim sayımızda artış nedeniyle bu yeni binayla daha güzel ve daha hızlı bir hizmet vereceğimizi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 330 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.