• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • Ankara 14 °C
  • İstanbul 16 °C
  • İzmir 18 °C

ERKEN SEÇİM KOMEDİSİ

Müfit Demirkol

İstenerek oluşturulamayan koalisyon çalışmalarının ardından, azınlık hükümeti (!) ile tekrar erken seçime gidiliyor.

Seçim kanunu değiştirilmeden, düzenlenmeden, apar topar yapılacak olan bu seçimin yurdumuza olacak olan faydası ne olabilir?

Zaten “başkan” ünvanını istediklerini, istediği zaman, istediği şekilde yapan bir Cumhurbaşkanımız var. “Başkanlık” sisteminde , “başkan'ın” aldığı kararlar meclisde görüşülür. Biz, bu sistemi kendimize göre uyarlayarak, meclis kararını beklemeden yürütmeye sokmaktayız.

İşte bu sisteme RTE sisteminde “başkanlık” diyebiliriz.

AKP bakanlarının dediği gibi, RTE 'a başkanlık verilse idi, ne terör olur muş (!) ne de şehitler.. Demek ki bu terör belasını düzenleyen, sadece İmralı başkan'ı değilmiş.Demirtaş ta değilmiş. Bunların hepsi birden terörü düzenleyenler miş.

Kimin işine yarar bu terör?

İktidarın mı?

RTE'nın mı?

Demirtaş'ın mı?

İmralı da ikamet eden hakiki başkan olan Abdullah Öcalan'ın mı?

 

Kimin işine yaradığını bilmiyorum.Bildiğim tek nokta, milletimin işine asla yaramadığıdır. Asker, polis analarımıza yaramadığı, PKK için canını verenlerin analarına yaramadığı,her sabah şehit haberleri ile göz yaşı dökenlere yaramadığı gerçeğidir.

Birilerinin üzüntüsünün, başka birilerini mutlu ettiği bu ülke de, hala siyaset denilen batağın içinde kırmızı gül aramak gibi, iyimserlikten yana olmak bu millete Hiçbir şey kazandırmamaktadır.

Kasım ayında yapılacak olan seçim komedisine kadar iktidar partisi bir takım yeni adımlar atacaktır.Bu adımlar sayesinde seçmenden oy alacaktır. Emeklilere ek zamlar, öğretmen atamaları,öğrencilere burs, işçimize ek ödemeler ve bunun gibi bir takım göz boyamalarla seçime gidilecektir. Hele bir seçim kazanılsın, gerisi kolay olacaktır iktidar partisi için.. Verilenlerin, ne şekilde verildiği açıklanarak, yeni vergi gelirleri tesbit edilerek, dağıtılan “cülüs” ler, geri alınacaktır.

Ve böylece , Türkiye, adına “başkanlık” denilen yeni bir sistem idaresine girmiş olacaktır.

Bu yeni sistemin kurulmasın da emeği geçen tüm siyasi partilerimizi, muhalefet partilerimizi, meclisde sandalyesi olan olmayan tüm vekillerimizi, yaptıklarından, seyirci kaldıklarından, sadece rantlarını düşündüklerinden dolayı lanetliyorum.

Bu millet , yaptıklarınızın hesabını soracaktır.

Bu yazı toplam 687 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim