Eto Eskişehir'deki Sanayi Sitelerini Bir Araya Getirdi

Eto Eskişehir'deki Sanayi Sitelerini Bir Araya Getirdi

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), kentteki torna, oto sanayici, tamirci, galeri, kooperatif ve sanayi sitesi başkanlarını bir araya getirdi.

A+A-

Toplantıya, ETO Başkanı Metin Güler, Tornacılar ve Oto Tamirciler Odası, Demir Sanayiciler Odası, Teksan Sanayi Sitesi, Oto Sanayiciler Kooperatifi, EMKO Sanayi Sitesi, İnan Demir Sanayi Sitesi, Oto Esnaflar Kooperatifi, Yunus Emre KOBİ Kooperatifi, Hurdacılar Kooperatifi, ESTİM Toptancılar Sitesi, Oto Galericiler Sitesi, Traktör Galericiler Sitesi’nin başkanları ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda, kooperatiflerin ortak yaşadığı ortak sorunlar olan ulaşım, alt yapı, sağlık, güvenlik, yangın ve temizlik gibi konular üzerinde duruldu. Kooperatifler faaliyet gösterdikleri sitelerde genel olarak ulaşım sıkıntısı yaşadıklarını ve ana arterlere bağlantı yollarının bulunmadığını ifade ettiler. Alt yapı sıkıntısının da yaşandığını, ambulans, sağlık kabini ve itfaiyenin bulunmadığını da kaydeden kooperatif yöneticileri hırsızlık olaylarının da sıkça yaşandığını dile getirdiler.

Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, üyelerinin birçok sitede ve sanayi sitesinde faaliyet gösterdiğini ve yaşanılan sıkıntıların çözümü için ortak hareket etmenin önemine değindi. Küçük sanayi siteleri ve kooperatiflerin Eskişehir’in ekonomisinde önemli bir rol oynadığını ifade eden Güler, sorunların çözümü için bir komisyon oluşturulması gerektiğini ifade etti. Yaşanılan sıkıntıların takipçisi olacağını ve çözümü için ETO olarak destek vermeye hazır olduğunu belirten Başkan Güler, üyelerinin ve Eskişehir ekonomisinin sorunlarını çözüme kavuşturmak tüm kurum ve kuruluşlarla ortak çözüm aramaya devam edeceklerini söyledi.

Toplantı sonrasında kooperatiflerin sorunları için Eskişehir Ticaret Odası, Emko Sanayi Sitesi, Teksan Sanayi Sitesi, Hurdacılar Kooperatifi, Yunusemre Kobi Kooperatifi, Oto Sanayiciler Kooperatifi, Tornacılar Oto Tamirciler Odası, Demir Sanayiciler Odası, Oto Sanayiciler Kooperatifi, Oto Esnaflar Kooperatifi’nden yöneticilerin yer aldığı bir komisyon kurulmasına ve ilgili komisyon tarafından konuların takip edilmesine karar verildi.

Bu haber toplam 310 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.