• BIST 110.932
  • Altın 175,280
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Ankara 13 °C
  • İstanbul 14 °C
  • İzmir 18 °C

GEÇTİ BOR'UN PAZARI

Müfit Demirkol

Zamansız öten horoz için ne yapılır? Bazı yörelerde keserler. Devlet idaresinde zamansız ve yanlışlıklarla yapılan davranışların, hataların vebalini kim çeker? Japon devlet adamları bu durumlarda yaptıkları hataları, canları ile kendileri ödüyorlar. Ama onlar Müslüman değiller. Biz müslümanız. Bizde yapılan hatalar örtülür.Üstü kapatılır. Daha da olmadı suç ya başkalarının üzerine atılır, ya da milletimize mal edilir. Çünkü biz Müslümanız. Biz Allah c.c. den korkarız. Ama korka korka da olsa gene yaparız.

Devlet adamlarımız da japon devlet adamları gibi şerefli olabilselerdi, meclisimizde hiç kimse kalmazdı. Beş yüz elli millet vekilinin mezar yeri olurdu o meclis.

Hiçbir siyasi partinin adını anmadan tüm siyasi partilerin hepsi bu millete karşı suçludurlar. Tam 30 yıldır devam eden PKK terörü ile mücadelede devamlı olarak şahsi menfaatler, çıkarlar göz önüne alınmıştır. Hiçbir millet vekili, “ben bu meclis çatısı altında milletimin vekilliğini yapamam” diyebilmiş midir? Demedi de, diyemedi de.. Çünkü o vekil vatanından, bayragından önce ailesini, aldığı maaşı, gelecekteki rahatını düşündü. Para ve rahatlık onlar için her şeyden üstün geldi. İster Kürt olsun, ister Türk . Ya da ne olursa olsun. Hepsinin tek amacı o meclise girebilmek, meclis de , onlara tanınan haklardan azami şekilde faydalanmaktı.

Gerisi hep boş.

Otuz yıl sonra, her zaman olduğu gibi yalan yanlış bir takım önlemlerin alınacağına, PKK terör örğütüne göz açtırılmayacağına karar vererek millete gösteri yapmanın yerine, İŞİD kuvvetlerine silah gönderip, “Türkmenlere gönderdim” diyen bir devletin, silah yüklü kamyonları sınırda durduran polis, savcı ve askerin cezalandırılmasını sağlaması ne büyük bir utançtır.

İŞİD kuvvetlerine destek veren devletimizin 3 gün önce Amerikan Başkanı ile yapmış olduğu görüşme sonrası hava harekatına karar vererek önce boş çöl sahalarına gösteriş için bomba bırakması, bu harekatın nafile bir görüntüsünden başka bir şey değildir. Arkasından da bu hava harekatını “kandil – PKK” kampına yöneltmesinin, İŞİD için yapıldığı söylenen bu hava harekatının tamamen bir uydurmaca olduğunun göstergesi değil midir?

Devletimizin Türkmen kardeşlerimize gönderdiğini iddia ettiği silahların, Türkmenlere gönderimediği bütün açıklığı ile dış basında defalarca yayınlanmıştır. Bu silahlar eğer Türkmen kardeşlerimize gönderilmiş olsa idi, bu gün Türkmen kardeşlerimiz asırlardır sahip oldukları toprakları PKK terör örgütüne, Kürt'lere terk etmezler idi. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye topraklarında Türkmenlerin asırlardır sahip olduklar petrol kuyuları Kürt kuvvetlerinin eline geçmiş durumda dır.

Şimdi ise bir takım kesin önlemlerin alınmasına karar veren, devletimiz, birlik , beraberlik nidaları ile, HDP lilerin imralı adasına gitmesini yasaklayacağını, gerekirse PKK terör örğütünün yok edileceğini söylemektedir.

İŞİD tarafından katledilen canlarımız ne oldu? Onlar boşuna mı can verdiler? Evet onlar bu ülkede boşa can verdiler. İŞİD kuvvetlerinin “BİR İSLAM ÖRĞÜTÜ” olduğunu, ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin, onları “İSLAM MÜCAHİTLERİ” olarak tanımladıklarını bilmiyorlardı.

Allah hepsinin ruhlarını şad eylesin, rahmetleri bol olsun.

Başımızda bulunan ya da onlara muhalif olan tüm siyasetcilrimizin sonu, bu kaybettiğimiz onca canlardan çok daha fazla hazin olacaktır. Yeterki, bu yaratıklar,(!) “BOR PAZARININ BİTTİĞİNİ” idrak edebilsinler.

Bu yazı toplam 603 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim