• BIST 116.432
  • Altın 165,684
  • Dolar 3,9258
  • Euro 4,8224
  • Ankara 14 °C
  • İstanbul 16 °C
  • İzmir 18 °C

GERÇEK YÜZ İLE GERÇEK OLMAYAN YÜZ MASKESİ

Müfit Demirkol

Bundan tam 13 yıl önce Adalet ve Kalkınma Partisi, genel seçimlere girerken yapmış olduğu seçim gezilerinde vermiş olduğu sözleri hatırlamaya çalışalım.

Vatandaşa verdiği sözler nelerdi?.

O zaman vatandaşa;

“Biz iktidara gelirsek türbanı serbest bırakacağız” demiş mi idi?

​ “Biz iktidara gelirsek, din ile devlet işini biribirine karıştırmayacağız, laik bir yol izleyeceğiz” demiş mi idi?

​ “Biz iktidara gelirsek, orduyu, polisi ve medyayı parçalayıp, yok edeceğiz” demiş mi idi?

​ “Biz iktidara gelirsek, adil düzeni, kendi düzenimize çevirip ılımlı İslamiyet yanlısı olacağız” demiş mi idi?

Sene 2015. Genel seçimlere bir ay kala, düne kadar,”ben PKK yanlısıyım” diyen Selahattin Demirtaş, şimdi vatansever, milliyetçi ve sosyal adaletci oldu.

CHP ile MHP kol kola girmek üzereler. Girecekler mi? Girmeyecekler. İşçi partisi, “vatan partisi” oldu. Diğer partiler ise asgari ücreti 5 000TL/Ay yapacakları vaadinde bulunuyorlar.

70 yıldır iktidar yüzü görmeyen CHP, vatandaşımıza verdiği sözlerin arkasında durabilecek mi? Bir an CHP nin iktidar olduğunu kabul edelim.

AKP nin yaptıklarını temizlemek için neler yapacak.? Milletvekili sayısınımı düşürecek? Yoksa milletvekil maaşlarında indirmemi yapacak.? Milletvekillerinin tantana içinde ki hayatlarınımı değiştirecek.? Hayır.

Önce tüm devlet organlarında personel değişikliği yapacak. AKP iktidarı sırasında görevde bulunanları geri görevlere verecek yerlerine kendi istediklerini getirecek. Bu ise,istihdamın artmasına, masrafların çoğalmasına, en önemlisi ise büyük iş ve vakit kaybına yol açacaktır.

Kayıp eden, zarar gören gene Türk milleti olacaktır.

AKP iktidarı şimdi anayasayı değiştireceğini, feodal bir devlet yapısına gideceğini, ülkemizi eyaletlere böleceğini, bu eyaletleri iç işlerinde tamamen özgür bırakacağını, korunma ve dış ilişkilerinde, başkanlığa bağlı olacaklarını, sadece 400 milletvekili olarak meclisde yer almayı istiyor.

Bundan 13 yıl önce milletten istediği oyların karşılığında yaptıkları ortadadır. Tüm komşularımızla buhran yaşatan, bizi harbin içine çeken bir yapı kuran AKP nin bu seçimlerin ardından neler yapacağı ise bilinmemektedir. Vaadlerinin arkasında yatan gerçeklerin ne olduğunu, bu millet 13 yıl önce nasıl anlayamamışssa bu gün de aynı şaşkınlık içerisin de kalmaya mahküm edilmektedir.

Bu gün yaşamakta olduğumuz seçim profaganda günlerinde, kimin yüzünün maskeli, kimin yüzünün gerçek yüzü olduğu belli değildir.

Bu yazı toplam 584 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim