Keçiören'de 24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında konser düzenlendi

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık Keçiören'de görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

Koro ve halkoyunları ekibinin sahne aldığı etkinlikte emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi ve plaket takdim edilirken göreve yeni başlayan öğretmenler için ise yemin töreni düzenlendi.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE HİZMET ŞEREF BELGESİ

Keçiören Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ihlamur Kasrı’nda etkinlik düzenledi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarken, emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi ve plaket takdim edildi. Göreve yeni başlayan öğretmenler için Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yemin töreni düzenledi. Keçiören Belediyesi Öğretmenler Halk Dansları Topluluğu ve Keçiören Belediyesi Öğretmenler Türk Halk Müziği Korosu görsel ve müzikal şölen için Öğretmenler Günü’ne özel sahne aldı. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerden Fadime Sever ile emekli olan öğretmenlerden Ayşe Güven Yazgan öğretmenlere hitaben konuşmalarını yaparak meslektaşlarını kutladı.

“BANA BİR KELİME ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM”

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “ Bugün öğretenler özel günlerini kutlarken, onlardan bir şeyler öğrenenler de onlara saygılarını ve sevgilerini ifade ederler. Her insanın öğretmeni ile ilgili güzel anıları vardır. Bu anlamda ‘Bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyen Hz Ali'nin yolunda gitmeye devam edeceğiz. Mesleğe ilk başladıkları günden emekli olana kadar ülkemize, milletimize ve devletimize katkılarıyla ülkemizi üst seviyelere taşıyan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum” dedi.

EĞİTİM HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU

Keçiören Belediyesi olarak her zaman eğitimi öncelik olarak gördüklerini söyleyen Ak, “Eğitim alanında yapılabilecek şeylerle ilgili gerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle gerekse diğer sivil eğitim kuruluşlarıyla iş birliği sağlamaya gayret gösteriyoruz. Okul ziyaretleri sırasında okullarımızın eksiğini öğrenerek tamamlamaya çalışıyoruz. Keçiören son 10 yılda eğitim alanında fiziksel olarak gelişim gösteren, sanatsal ve sportif faaliyetlerle de başarı seviyesini yukarılara taşıyan bir ilçe konumuna erişmiştir. Özellikle son 2 yılda Keçiören'de eğitimle ilgili yatırımlar zirve yapmıştır. Keçiören’de yapılması planlanan 50 okulumuz çeşitli projelendirme aşamasında olup bunlardan bir kısmı da açılışı yapılacak duruma gelmiştir. Bu okullarımız yapıldığı zaman inşallah Keçiören'de tekli eğitime geçmiş olacağız. Bu vesileyle mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize ve emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.​

24 Kasım 2018 Ankara/ Keçiören- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.