Fidanlar Fidanlarla Büyüyor

Keçiören Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi Abdürrahim Karakoç Kültür Merkezi’nin devamı olan mesire alanında ağaçlandırma faaliyeti başlatarak Keçiören’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırma çalışmalarını hızlandırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen ağaçlandırma etkinliğine Ak Parti Meclis İdari Amiri ve Ankara Milletvekili Orhan Yeğin ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı.

KEÇİÖREN’DE YEŞİL ALAN HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Keçiören Belediyesi, son 10 yılda ilçenin farklı bölgelerinde kurduğu şehir ormanlarını genişletmek için çeşitli sivil organizasyonlara da öncülük etmeye devam ediyor.Karşıyaka Mahallesi Abdürrahim Karakoç Kültür Merkezi civarında başlatılan ağaçlandırma faaliyetine; Keçiören Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleriyle, anaokulu öğrencilerinden lise öğrencilerine kadar birçok öğrenci grubu katıldı. Ladin, sedir, mavi servi, leylandi, karaçam, goldrider türünden ağaçlar toprakla buluşturulurken, minik öğrencilerin doğayla iç içe görüntüsü aileleri mutlu etti. Ak Parti Meclis İdari Amiri ve Ankara Milletvekili Orhan Yeğin ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın da katıldığı ağaç dikme etkinliğinde 5 bin ağaç dikimi gerçekleştirildi. Son 10 yılda yaklaşık 1 milyon fidanı toprakla buluşturan Keçiören Belediyesi, kişi başına düşen 2.2 metrekarelik yeşil alan miktarını yüzde 7’ye çıkardı.

YEŞİL BİR DÜNYA İÇİN YENİ PROJELERİMİZ VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan ‘Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’ projesine katkı sunmak için 5 bin ağacı öğrencilerle birlikte diktiklerini söyleyen Başkan Ak, “Yeşil bir dünyada yaşamak hepimizin hayali. Ağaçlandırma bölgemizin bulunduğu bu alan 80 bin 185 metrekarelik bir sahayı kapsıyor. Bu sahaya bugün 5 bin ağaç diktik. Bağlum, gelişime açık bir bölge olduğundan burayı ağaçlandırma ve vatandaşın hizmetine açma konusunda çeşitli projelerimiz var. Uluharman’da Bağlum Vadisi adıyla; içerisinde park alanlarının, spor tesisinin ve yürüyüş yolunun bulunduğu bir doğa projesinin hazırlığı içerisindeyiz. Aynı zamanda Kösrelik Göleti’nin devri Devlet Su İşleri’nden Keçiören Belediyesi’ne geçtiğinde de bu alanı yeşil bir çehreye büründüreceğiz. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde ormanlarımızı ve doğaya dönüş projelerimizi geliştirip büyüteceğiz” dedi.

KEÇİÖREN BELEDİYESİ HER FIRSATTA DESTEK VERİYOR

Ak Parti Meclis İdari Amiri ve Ankara Milletvekili Orhan Yeğin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde sürdürülen yeşil alan projelerinin giderek büyüdüğüne değindi. Yeğin, “Keçiören Belediyesi daha önce gerçekleştirdiği yeşil alan projelerinde olduğu gibi bugün de Cumhurbaşkanımızın başlattığı Fidanlar Fidanlarla Büyüyor projesine katkı sunmak için 5 bin ağacın toprakla buluşmasına vesile oldu. Bu organizasyona katkı sunan öğrencilerimize, belediye çalışanlarımıza, belediye başkanımıza ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.​

24 Kasım 2018 Ankara/ Keçiören- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.