Vali Altıparmak Şehit Yakınları Ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle Şehit yakınları ve Gaziler onuruna Vali Dr.

Haber albümü için resme tıklayın

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle Şehit yakınları ve Gaziler onuruna Vali Dr. Ahmet Altıparmak tarafından yemek verildi.

Erzurum Valiliği tarafından düzenlenen yemeğe, 9. Kolordu Komutanı Şeref Öngay, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Lapanta, Şehit ve Gazi Dernekleri Başkanları ile çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı.

İl Müftü Vekili Celal Büyük'ün yaptığı duanın ardından konuşma yapan Vali Dr. Ahmet Altıparmak üzüntü ve gururun bir arada yaşandığı 18 Mart'ın iki kere önemli olduğunu ifade ederek, bu değer yüklü günde bir arada bulunmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

"Bu millet çok büyük badireler atlattı. Büyük milletlerin düşmanları çok olur" diye konuşan Vali Altıparmak, dolayısıyla bu düşmanlık karşısında biz her zaman beraber, her zaman dik ve her zaman güçlü olmak zorundayız" dedi.

Vali Altıparmak, "Kim olursa olsun hangi gruba, hangi kimliğe, hangi partiye ait olursa olsun, terör karşısında bir duruşumuz olmak zorundadır. Terörün her türlüsüne, teröristin her türlüsüne lanet edip, onun karşısında lanet etmekle de kalmayıp, "biz buradayız" diye göstermemiz gerekmektedir. Bu gün de gün, o gündür. Bunu da gösteriyoruz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ederim. Çanakkale Zaferini yapan kimlerdi. Sadece Çanakkale de yaşayanlar mıydı? Osmanlı coğrafyasının her bir noktasından gelen insanlardı. Yemeninden, Hicazından, Suriye'sinden, Irak'ından, Kuzey Irak'ından, Diyarbakır'ından, Kırşehir'inden, Ankara'sından bütün insanlarımız ordaydı. Gücü yeten, eli silah tutan değil miydi ? Aynı şekilde, Ermenileri bu bölgeden kovarken ve onların burda yapmış oldukları katliamlar karşısında mücadele verirken, Ruslara karşı mücadele verirken yine kim vardı? Yine bu milletin, bu müslüman evlatları vardı. Doğulusuyla, batılısıyla hiçbir ayrımcılık olmadan bu millet güçlü ,bu tür badirelere dimdik ayakta durur ve yine mücadelesini verir. Zira Türkiye Cumhuriyeti Silahlı kuvvetleri çok kuvvetlidir. Emniyet kuvvetleri çok kuvvetlidir. İdaresi güçlüdür. İradesi vardır. Bundan herkes emin olsun. Ancak daha güçlü olan bir şey var, o da Müslüman Türk Milleti .Bu güç nerden geliyor? inancımızdan geliyor. Biz azim ve kararlılık içinde bir bütün olduğumuz sürece, Allah'ın izniyle hiç kimsenin bize gücü yetmez. Hiç kimse bu ayrılığı, gayrılığı bu millete bir şekilde icra edemez" diye konuştu.

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü münasebeti ile ilgili yapılan etkinler içerisinde, Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir ve Ayhan Terzi Şehit ve Gazi Derneklerini ziyaret ettiler.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?