Meski’nin Dünya Su Günü Etkinlikleri Devam Ediyor

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerine, Mut, Gülnar, Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerindeki ilk...

Haber albümü için resme tıklayın

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerine, Mut, Gülnar, Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik su tasarrufu ve su bilinci eğitimleri ile devam etti.

MESKİ'nin, Dünya Su Günü kutlamaları çerçevesinde, önce Mut ve Gülnar'daki öğrencilere suyun önemi anlatan etkinlikler düzenlendi. Etkinliğin sonunda katılımcı öğrencilere ve öğretmenlere su tasarrufunu içeren broşürler ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Tarsus ve Çamlıyayla'da öğrencilere yönelik etkinliklerinde, bilgilendirme ve eğlence bir arada sunuldu. MESKİ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan "ALO 185" şikayet ve talep hattını anlatan animasyon filmleri, TEMA Vakfı gönüllülerinin "Çevre ve Su Tasarrufu" konularında slayt eşliğinde sunumları, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun, "Kavuklu ve Pişekar" adlı ortaoyunu gösterisi ve Sevimli Kuklalar'ın mizansen oyunları ile su tasarrufunu öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi sağlandı.

Etkinliklere ilişkin yazılı bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve MESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 2 Mart'ta Anamur ilçesinde başlattıkları etkinliklerin Bozyazı, Aydıncık, Erdemli, Silifke, Mut, Gülnar ilçelerinin ardından Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerinde devam ettiğini bildirdi. Öğrencilerin su bilincini slaytlar, oyunlar ve müzik eşliğinde geliştirmeye çalıştıklarını belirten Kocamaz, "Gelecek nesillere bırakacağımız en güzel mirasın su olduğunu, suyumuza sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu belirtiyoruz. Bugüne kadarki 22 Mart Su Günü etkinliklerimizde 3 bin 950 öğrencimize "Su Bilinci ve Tasarrufu" eğitimi vermiş bulunmaktayız. Dünya Su Günü etkinliklerimize 21 Mart 2016 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda merkez ilçelerimizden gelecek ilköğretim öğrencilerimize vereceğimiz eğitimlerle devam edeceğiz. Dünya Su Günü etkinliği kapsamında 20 Mart 2016 tarihinde ise Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda, Sevgi Evleri çocukları, Türkiye Yelken Federasyonu İl Temsilciliği, CAPOEIRA G.S.K Derneği, Türk Kızılayı Mersin Şubesi ile birlikte "Uçurtma Şenliği ve Yelken Yarışı" düzenleyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyorum" dedi.

MESKİ Genel Müdür Turgut Aybak da yaptığı açıklamada, "Suyun önemi ve su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak, toplumun tüm kesimlerini bilinçlendirmek, suyun önemine dikkat çekmek amacıyla Mersin'in tüm ilçelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilköğretim okullarındaki öğrencilere yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız, ilçelerimize de ulaşarak suyun önemini, su tasarrufunu öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ailelere anlatmaktır. Eğitimlerimiz, 22 Mart 2016 tarihine kadar devam edecektir. Etkinliklerimize tüm vatandaşlarımız davetlidir" ifadelerini kullandı.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?