ETÜ Kariyer Zirvesi Tamamlandı

Kariyer Planlama-Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARPAM) tarafından organize edilen ve 17-18 Mart 2016 tarihlerinde ETÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde...

Büyütmek için resme tıklayın

Kariyer Planlama-Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARPAM) tarafından organize edilen ve 17-18 Mart 2016 tarihlerinde ETÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen Kariyer Zirvesi tamamlandı.

Ergaz, Aşkale Çimento, İzocam, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türk Telekom, Alorko Carrıer, Tübitak, Schnıeder, Merkez Bankası, Daıkın gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen firma, kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yaptığı Kariyer Zirvesine gerek ETÜ, gerekse çevre üniversite öğrencilerinin ilgisi hayli yoğun oldu. Zirveye katılan öğrenciler kariyerleri için fırsat olarak gördükleri firmalarla tanışma imkanı bulurken; firmalar da öğrencilerin yeterlilik, eğilim ve yetkinlikleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Üniversite-İş dünyası işbirliği ile, öğrencileri ve firmaları ortak paydada buluşturan Kariyer Zirvesi, alanında yetkin kişilerce verilen çeşitli sempozyum ve konferanslarla öğrencileri çalışma hayatına yönlendirilmesi bakımından çok önemli bir adım olarak değerlendirildi. Bu bağlamda, öğrenciler ile firmalar arasında oluşturulan iletişim ağı ile sürekli bilgi ve deneyim alış verişinin temeli atılmış oldu. Mezun olacak öğrencilerimize iş dünyasındaki bilgi ve fırsatlara erişim kolaylığı sağladı.

Alanında uzman, yetkinliğini ispat etmiş çok sayıda konuşmacının sunum yaptığı "Türk Telekom'da Neden Çalışmak İstersiniz?", Sektörel Değerlendirme ve Sektör Analizi", "Sermaye Piyasalarının İşleyişi ve İş Olanakları", Kariyer Planlama ve İletişim", TÜBİTAK Ulusal Akademik Ar-Ge Proje Destekleri" gibi değişik konular hakkında konferansa katılan öğrenciler, iş yaşamı hakkında detaylı bilgi, deneyim ve başarı öykülerini dinleme imkanı buldu.

"Fabrika Nasıl Yönetilir?", "Moleküler Biyolojide Kullanılan Yöntemlerde Karşılaşılan Problemler ve Çözüm Önerileri", "Yalıtım Sektöründeki Problemler ve Çözüm Yolları", "Yeni Nesil Sekanslamanın Bilim Dünyasına Getirdiği Yenilikler" gibi daha pek çok ana başlığın ele alındığı farklı atölye çalışmaları ise, öğrencilerin teorik eğitimlerinin pratiğe dönüştürülmesine olanak sağladı.

Gelecek yıllarda da yapılması ve geleneksel hale getirilmesi planlanan 1. Kariyer Zirvesi, Rektör Prof. Dr. Muammer Yaylalı'nın etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etmesinin ardından düzenlenen kokteylle kapanışını gerçekleştirdi.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?