ROMANTİK BALENİN BAŞYAPITLARINDAN GISELLE ANKARA OPERA SAHNESİ’NDE

Konusu büyük Alman şairi Heinrich Heine’nin “Almanya Üzerine” adlı kitabında anlattığı Williler Efsanesi’nden alınan Giselle; 9 Şubat akşamı Opera Sahnesi’nde.

Büyütmek için resme tıklayın

İlk kez 28 Haziran 1841’de Paris'te, Ballet du Théâtre de l’Académie Royale de Musique’de oynanan, dans etmeyi çok seven Giselle; kırılgan, hassas bir köy kızıdır. Ancak kalbi hasta olan güzel Giselle, Loys olarak kendini tanıtan ve aslında bir Kont olan Albrecht’e aşık olur.

Dramatik konular ekseninde geçen Giselle ; gerek koreografide gerekse görsellikle seçilen estetik dil sayesinde, romantik balenin baş yapıtlarından biri haline gelmiştir.

J.Coralli ve J.Perrot’un koreografisini üstlendiği eserde; sahneye koyan Zeynep Sunal Öngün , dekor Adnan Öngün, kostüm Gazal Erten ve ışık Fuat Gök imzası taşırken; orkestrayı Bujor Hoinic yönetiyor.

9 Şubat 2019 saat 20.00’de Opera Sahnesi’nde sahnelenecek olan eserde; başrollerde Giselle; Özge Başaran, Mine İzgi,Sultan Menteşe, Albrecht; Eren Keleş, İlhan Durgut , Myrtha; Özge Onat, Cansın İravul , Gizem Tuncel, Berthe; Ömür Uyanık, Hilarion; Uluç Aytan , Umutcan Arzuman dönüşümlü olarak sahne alıyor.

GISELLE (BALE/ 2 PERDE )

Orkestra Şefi(Bujor Hoinic), Koreografi (J.Coralli-J.Perrot) , Sahneye Koyan( Zeynep Sunal Öngün), Dekor(Adnan Öngün), Kostüm(Gazal Erten), Işık (Fuat Gök)

05 Şubat 2019 - Kültür - Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?