Oltu’da Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Oltu Mesleki Teknik Anadolu Meslek Lisesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlamak Şehitlerini anmak için bir program düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Oltu Mesleki Teknik Anadolu Meslek Lisesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferini kutlamak Şehitlerini anmak için bir program düzenlendi.

Oltu Ortaokulu salonunda yapılan program saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Cemalettin Altun, "Bugün Türk Şavaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale zaferinin 101'inci yıl dönümün kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda etmiş şehitlerimizin şehitler gününü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi vatanın bütünlüğü ulusal bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milletinin neleri başaracağının kanıtıdır." dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Öğretmenlerinden Hüseyin Kaçan yaptı. Kaçan, "Çanakkale zaferi bir milletin var oluş mücadelesidir. Çanakkale Zaferi Cihanı hayrete düşüren kahramanlık destanıdır. Bir düğünü gider gibi kurşunlara atılan kahraman askerimizin destanıdır. Bu zafer Anaların biricik evlatlarını bağırlarına basıp başlarına kınalar yakıp cepheye gönderdiği bir savaştır. Irkları renkleri dilleri değişik çeşitli milletlerden oluşan düşman ordularını milletimiz yok etmek amacıyla karadan denizden ve havadan üzerimize gelen büyük bir düşman saldırısıdır. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arnavutu, Arabı, Boşnağı ve Gürcüsüyle Bayrağı düşürmemek için yan yana şehit düştüğü vatan savunmasıdır" dedi.

O unutulmaz günlerle ilgili bir anıyı okul öğrencilerinden Hakan Aksöz okudu. Daha sonra Bayrak adlı şiiri okul öğrencilerinden Yakup Atasever okudu.

Oltu Mesleki Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale geçilmez orotoryoyu sergilediler. Yine okul öğrencilerinden Metehan Polat ve Mehmet Çakar Mehmedim toprak oldu adlı şiiri seslendirdiler.

Okul korosu kahramanlık türkülerini seslendirmesinin ardından Çanakkale Şehitleri haftası nedeni ile Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli yarışmaya giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam M.Gökhan Zengin, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı İlhan Yıldız ve Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek verdi.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?