Türk Lions Derneği’nden Sığınmacılara Destek

Türk Lions Derneği, "Bir Can Daha Kurtarılsın" projesi adı altında, Avrupa'ya göç etmek isteyen ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince denizde boğulmaktan...

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Lions Derneği, "Bir Can Daha Kurtarılsın" projesi adı altında, Avrupa'ya göç etmek isteyen ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince denizde boğulmaktan kurtarılan sığınmacılara yardım eli uzattı.

60 bin dolarlık bütçe ile içlerinde havlu, battaniye, ayakkabı, su, enerji içeceği gibi malzemelerin bulunduğu 2 bin 300 sırt çantası hazırlayan Türk Lions Derneği, bu çantaları Sahil Güvenliğe teslim ediyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince denizden kurtulan yasa dışı göçmenlerin ilk gereksinimlerini karşılayacak malzemelerden oluşan çantalar için destek veren Uluslararası Lions Dernekleri 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Mevlüt Güven başkanlığında ve Hayri Tuna Yükselen koordinatörlüğünde hazırlanıyor. 60 bin dolar maliyet ile içlerinde çeşitli ürünlerin ve eşyaların yer aldığı çantalar İzmir Turan, Dikili, Ayvalık Cunda, Edremit Küçükkuyu, Seferihisar Sığacık, İzmir Çeşme, Kuşadası, Didim, Bodrum ve Datça'da Sahil Güvenlik birimlerine teslim edilmeye başlandı.

118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Lion Mevlüt Güven, "ülkemizde bulunan 3.5 milyon sığınmacılarla ilgili insani yardım çalışmalar yapıyoruz. Vakfımızdan 60 bin dolar kaynak sağladık. Sığınmacıların büyük bir bölümü denizde bir felaketle karşılıyorlar. Sahil güvenliğimiz sığınmacıları kurtarıyor. İlk yardım için çantalar hazırladık. İlk başta yapılması gerekilen her türlü ihtiyaç bu çantalarda yer alıyor. Bu çantaları güvenlik birimlerine teslim ediyoruz. Sahilden kurtarılan çıkarıldığında her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak bu çantalar ile yaşamlarını sürdürebilecek. Bir can daha kurtarılması çok önemli" dedi.

18 Mart 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?