“Sıfır Atık Projesi” kapsamında öğrencilere geri dönüşümün önemi anlatıldı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ESTETİĞİ DAİRE BAŞKANLIĞI UZMANLARI, POLATLI İNÖNÜ İLKOKULU’NDA ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNİ ANLATTI.

Büyütmek için resme tıklayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi”ne destek vererek tüm birimlerde geri atık dönüşüm üniteleri kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Başkent’teki okullarda öğrencilere bu projeyi tanıtıyor.

“Sıfır Atık” sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan proje ile çöp kovalarının tamamını kaldıran Büyükşehir Belediyesi, personelinden sonra öğrencilere de geri dönüşümün önemi hakkında ders veriyor.

ATIK EĞİTİMİ

“Ağaç yaşken eğilir” atasözünden yola çıkan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent estetiği Daire Başkanlığı uzmanları, Polatlı İnönü İlkokulu’nda miniklere projenin detaylarını uygulamalı olarak anlattı.

Sınıflara kâğıt geri dönüşüm kutuları hediye eden Büyükşehir Belediyesi, ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin çevre temizliği ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenmelerini de sağladı.

Atık eğitimine katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Ali Osman Kesikbaş, küçük yaşta bilinçlenen çocukların ileri yaşlarda bu davranış kültürünü yaygınlaştıracağını hatta büyüklerine de örnek olacağına inandıklarını söyledi.

KAĞITLARI İSRAF ETMEYİN

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü eğitmeni Firdevs Kılıç, Belediyenin kent temizliğinde hangi işleri yaptığını çocuklara video eşliğinde anlatırken, Büyükşehir Belediyesi Atık Koordinasyon Şube Müdürü Duygu Soytürk de öğrencilere önemli bilgilendirmeler yaptı:

“Ağaçlar hem çevreyi güzelleştiriyor hem de havamızı temizliyor. Şehirlerimizin akciğerleri olan ağaçları korumamız gerekiyor. Bol bol fidan dikmemiz gerekiyor ancak bunun yanında yapabileceğimiz önemli bir şey daha var. Kâğıt israfından kaçınmamız gerekiyor. Biliyorsunuz kâğıtlar ağaçlardan elde ediliyor. Eğer sınıflarınızda, evlerinizde çıkan atık kâğıtları çöpe atmak yerine geri dönüşüm kutularına atarsanız o kâğıtlar yeniden işlenerek temiz kağıt haline getirilir böylece bir çok ağacın kesilmesini de engel olmuş olursunuz.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi eğitim sonrası çocuklara rüzgârgülü ve boyama kitapları da hediye etti.

22 Kasım 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.