Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Başkentli minikleri eğlendirirken öğretmeye devam ediyor

Kurtuluş Parkı içerisinde bulunan Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Başkentli minikleri eğlendirirken öğretmeye devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi’nin, okul çağındaki çocuklarıntrafikkurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmaları amacıyla Kurtuluş Parkı içerisinde hizmete soktuğuÇocuk Trafik Eğitim Parkı, Başkentli minikleri eğlendirirken öğretmeye devam ediyor.

3 bin metrekarelik bir alana kurulu olan parkta; yayalardan sürücülere, bisiklet kullanımından servise binme kurallarına kadar her türlü trafik eğitimi veriliyor. 20 dakikalık dersin ardından akülü araçlarda direksiyon başına geçen minik öğrenciler, Ankara’nın minyatürü olarak hazırlanan parkurda, eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

UYGULUMALI EĞİTİM

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda yer alan eğitimbinası, trafik pisti, kaldırımları,döner- ışıklı ve ışıksız kavşakları, yaya geçitleri,trafik levhaları ve akülü araçlarıyla, Başkent Ankara’nın canlandırıldığı parkurda minikler, trafik kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor.

Okulların yoğun ilgi gösterdiği ve“0312 507 15 38”numaralı telefondan randevu alarak öğrencileriyle birlikte geldiği Trafik Eğitim Parkı’nda bugüne kadar 45 bin 725 öğrenci eğitim alırken, eğitim-öğretimin açık olduğu dönemlerde park her hafta çocuklarla dolup taşıyor.

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Trafik kurallarının önemini,“ağaç yaşken eğilir”prensibiyle küçük yaşlarda, çocuklara aşılayan Büyükşehir Belediyesi, uzman eğitmenler eşliğinde ve güvenli bir ortamda trafik eğitimi veriyor.

Küçük yaştatrafikkurallarını öğrenmek için öğretmenleriyle birlikte parka gelen çocuklar, trafikle ilgili kuralları teorik ve akülü arabalarla uygulamalı olarak öğrenirken, keyifli anlar da yaşıyor.

Üst geçitleri, yaya geçitleri, trafik ışıkları, yolları, okul binalarının yer aldığı parkurda ilk kez akülü arabalara binen çocuklar, bu parkurda hem sürücü hem de yaya kurallarını uygulamalı olarak öğreniyor.

CAN GÜVENLİĞİ

Trafik eğitimine tabi tutulan çocuklar temelkuralın ve önceliğin can güvenliği olduğunu öğreniyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak sunduğu trafik eğitiminden yararlanan çocuklar, trafikkurallarında nelere dikkat etmeleri gerektiğine ilişkin bilgileri uygulamalı olarak çok daha kolay öğreniyor.

17 Ekim 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?