Melikgazi Belediyesi Doğaya 25 Bin Fidan Armağan Edecek

Melikgazi Belediyesi, yeşil belediyecilik anlayışı çerçevesinde, ilçe sınırlarını 25 bin fidanla buluşturacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Melikgazi Belediyesi, yeşil belediyecilik anlayışı çerçevesinde, ilçe sınırlarını 25 bin fidanla buluşturacak.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2016 yılı ilkbahar ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 25 bin dişbudak, akçaağaç, mahlep, meşe ve çınar fidanının toprakla buluşacağını söyledi. Ağaçlandırma çalışmasının yalnızca fidan dikmekten ibaret olmadığını; ağaç bakımı da yapıldığını kaydeden Başkan Büyükkılıç, "Ağaçlandırma çalışması yapılan alanda öncelikle ağaç dikilecek yerler tespit ediliyor. Çukurlar hazırlanıyor, çalı ve diğer zararlı otlar temizleniyor ve toprak gübre yönünden zenginleştiriliyor. Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak fidan dikimi halkında katılımı ile gerçekleştiriliyor. Boş atıl ve otlar içindeki alan bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürülüyor. 25 bin fidan Melikgazililere hayırlı olsun" diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, hızlı gelişmesi ve uzun ömürlü olmasından dolayı dişbudak, akçaağaç, mahlep, meşe, çınar türlerini tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?