Yozgat Büyük Sinema 30 Yıl Sonra Törenle Hizmete Açıldı

Yozgat'ta 30 yıldır atıl vaziyette olan ve virane haldeki Büyük Sinema Salonu, Yozgat Belediyesi tarafından yeniden yaptırılarak hizmete açıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Yozgat'ta 30 yıldır atıl vaziyette olan ve virane haldeki Büyük Sinema Salonu, Yozgat Belediyesi tarafından yeniden yaptırılarak hizmete açıldı.

Yozgat Büyük Sinemanın açılış törenine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Büyük Sinema'nın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Yozgat'ın şehir hafızasında çok önemli bir yer işgal eden sinema binamızı yeniden anlamlı bir günde açıyoruz. İnşallah Yozgat'ımız için hayırlı işlere vesile olur. Burası birileri için önem arz etmeyebilir, ama benim yaşımda olan benden daha yaşlı olan, 40 yaşları üzerinde bulunan bütün kardeşlerim için burası çok büyük manalar ifade ediyor. 30 yıldır atıl durumda olan virane haline gelmiş bir yerden Türkiye'nin en modern kültür merkezlerinden birini çıkardık. Adeta burayı yeniden inşa ettik. Burası dış görünüşüyle, salonuyla, kullanılan teknolojisiyle Türkiye'nin en önde gelen salonlarından birisi oldu" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Büyük Sinema'nın kendileri için büyük anlam ifade ettiğini ifade ederek, "Bugün Yozgat'ımıza hayırlı bazı işlerin başlangıcını yapmak, bazı işlerinde sonucunu görmek için Yozgat'a geldik. Yozgat için önem arz eden, yaşı büyük olanlar için daha çok anlamı olan, yaşı küçük olanlar için de tarihi ve kültürel olarak birçok önem arz edecek olan Büyük Sinema ve çevresinin yeni haliyle hizmete alınmasını hep beraber gerçekleştirdik. Büyük Sinema geçmişte bizim için büyük anlam ifade ediyor. Şimdi bu son haliyle eminim ki burayı görenler için daha büyük anlam ifade edecek. Yozgat'a gelenler Yozgat'ta böyle eserler var mıymış diyecektir. Belediye Başkanımızın dediği gibi bu eğer bu çevre düzenlemesi aynen bu başlangıç gibi devam ederse Yozgat bu anlamda butik bir merkeze sahip olacaktır. Yozgat Tarih kokan, kültür kokan, estetik kokan, bir merkeze sahip olacaktır. Ben bu vesile ile böylesi güzel bir projeyi önce düşünen sonra planlayan ve yaptıran Sayın Belediye Başkanımız Kazım Arslan beye, çalışma arkadaşlarına ve bu güzel eseri yeniden güzel bir şekilde yapan yüklenici firma yetkililerine, çalışanlarına kısacası emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi şahsım ve milletvekili arkadaşlarımın adına sunmak isterim" diye konuştu.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?