Engelsiz Dershane 7 öğrencisinin üniversiteli olmasını sağladı

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü'ne bağlı görme engelli öğrencilerin umudu olan Engelsiz Dershane, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2017-2018 eğitim yılında da 7 öğrencisinin üniversiteli olmasını sağladı.

Büyütmek için resme tıklayın

2002 yılından bu yana gönüllü öğretmenler eşliğinde ve tamamen ücretsiz olarak gençleri üniversite ve kamu personeli sınavlarına hazırlayan Engelsiz Dershane, görme engelli bireyleri sınavlara hazırlama konusunda Türkiye'nin ilk dershanesi. Bugüne kadar 127 gencin üniversiteli olmasını sağlayan Engelsiz Dershane'de Ankara'nın çeşitli üniversitelerinden 110 gönüllü üniversite öğrencisine ders veriliyor.

Bu yıl Engelsiz Dershane'de eğitim gören, girdikleri sınavda başarılı olarak yerleştirilmeye hak kazanan öğrencilerden üçü Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi; psikolojik danışmanlık rehberlik, beden eğitimi öğretmenliği ve antrenörlük, ikisi Siirt Üniversitesi; Spor yöneticiliği, biri Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi rekreasyon yönetimi bölümü ve bir diğer kursiyer ise Ankara Üniversitesi büro yönetimi ve asistanlık bölümlerini kazandı.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (ÇBGESK) bünyesinde eğitim veren Engelsiz Dershane'nin alanında ilk ve tek olduğunu kaydeden ÇBGESK Başkanı Yusuf Sayyıdan ise görme engelli sporcuların gösterdiği başarının görme engelli öğrencilere de yansıdığını söyleyerek, sadece sporda değil eğitimde de iddialı olduklarını belirtti. Engelsiz Dershane'de bu yıl üniversite sınavları kadar KPSS'ye de odaklandıklarını kaydeden Sayyıdan, " ÇBGESK bünyesinde spora yapan gençlerimize ve Engelsiz Dershane'de eğitim gören öğrencilerimize daima destek olduğu için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Bu hepimizin başarısıdır" dedi.

14 Eylül 2018 Ankara/ Çankaya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?