KAÜ’de “İstiklal Ruhunun Çanakkale’de Yansımaları” Konulu Panel Düzenlendi

Kafkas Üniversitesi (KAÜ)'de Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından "İstiklal Ruhunun Çanakkale'de Yansımaları" konulu panel...

Büyütmek için resme tıklayın

Kafkas Üniversitesi (KAÜ)'de Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından "İstiklal Ruhunun Çanakkale'de Yansımaları" konulu panel düzenendi.

Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet Metin Erdoğan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Yüksek, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gabil Yagub, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Rıza Aksoy, Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aşkın Çelik, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Yrd. Doç. Dr. Adem Balkaya'nın, İstiklal Marşı'nın kabulünü, Mehmet Akif Ersoy'u ve Çanakkale Zaferi'nin düzenlenmesinde emeüği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Daha sonra Doç. Dr. Mitat Durmuş'un yönetiminde panele geçildi. Düzenlenen panelde ilk olarak Durmuş "Tarihsel Bir Sesin Toplumu Bilince Çağrısı: Mehmet Akif Ersoy" konulu sunumunu yaptı. Ardından Yrd. Doç. Dr. Arzu Şeyda Güven "Değerler Bağlamında İstiklâl Marşı", Dr. Adem Polat ise "Harp Edebiyatı Açısından Çanakkale" konulu sunum yaptılar. Program, panelistlere katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?