Beyşehir Belediyesi’den Antalya Ziyareti

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Antalya Konyalılar Derneği'ni ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Antalya Konyalılar Derneği'ni ziyaret etti.

Beyşehir Belediyesi Antalya'ya gezi programı düzenledi. Gezi programına İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve belediye birim amirlerinden oluşan heyet katıldı.

Başkan Özaltun ve beraberindeki heyetin Antalya'daki ilk ziyaret durağı 6'ıncı City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı oldu. Buradaki stantları gezen ve ilgililerden bilgiler alan Özaltun ve beraberindekilerin bir sonraki ziyaret durağı Antalya Konyalılar Derneği oldu.

Dernekte verilen yemek programına katılan Başkan Özaltun ve beraberindeki heyet, Antalya'da yaşayan hemşehrileri ile bir araya gelip hasret giderdi.

Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, yemekte yaptığı konuşmada, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Beyşehir'den gelen heyeti Antalya'da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise konuşmasında, kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Bundan sonra da farklı gezi programlarıyla diğer illerde yaşayan hemşehrileriyle de buluşmak arzusunda olduklarını dile getiren Özaltun, "Onlarla hasbihal etmek amacımız. Tabi bugün de bunlardan bir tanesi ve Antalya ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Antalya ziyaretindeki amacımız; hem buradaki belediyeler üzerine belediyecilik fuarını gezmek, hem de 23 Nisan'da başlayıp 29 Ekim'de sona erecek EXPO 2016 fuarı için Beyşehir Belediyemize ayrılan sahayı gezip incelemek ve belediye standımızın yerini görmek adına buradayız. Bu vesileyle hemşehrilerimizle de bir araya gelmiş olduk" dedi.

Özaltun, konuşmasında, her zaman gurur duydukları Konyalı bir başbakana sahip olduklarını da dile getirirken, şöyle devam etti:

"Sadece Konya'da değil, Antalya'da, İzmir'de Türkiye'nin farklı noktalarında gerek siyasette, gerek bürokraside, gerek faklı alanlarda Beyşehirli ve Konyalı abilerimiz, kardeşlerimiz var. Ve bu abilerimiz, kardeşlerimiz gerek Konya için gerek Beyşehir menfaatleri için bizlere yardım ediyorlar, bizlere destek oluyorlar. Bu noktada Antalya'daki Konyalılar ve Beyşehirliler dernek başkanlarımıza ve yönetim kuruluna bizlere vermiş oldukları destek ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz"

Konuşmaların ardından Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Cengiz'e Beyşehir'i yansıtan bir duvar saati ile ilçeye özgü yöresel ürünler ve Beyşehir Belediyespor Kulübü renklerini taşıyan bir atkı hediye etti. Cengiz de Özaltun'a üzerinde "Antalya Konyalılar Derneği" yazılı bir çini verdi.

Ardından dernek binası önünde toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

Heyetin, Antalya gezi programının büyük bölümüne Antalya Beyşehirliler Derneği (ANTBEYDER) Başkanı İbrahim Kan ile yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?