“Yeni Ulus Meydanı Projesi” için sondaj çalışmalarına başlandı

ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANLIĞI, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE YAPILACAK YENİ ULUS MEYDANI PROJESİ’NDE SONDAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkentlilerin ilk kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan duyduğu ve öncelikli projeler arasında yer alan“Yeni Ulus Meydanı Projesi”için sondaj çalışmalarına başlandı.

“Söz verdiğimiz gibi…”sloganıyla, vatandaşlar ve sivil toplum örgütleriyle yaptığı görüşmelerin ardından ortak akılla imkanlar ölçüsünde hayata geçirilen ve en büyük yayalaştırma projelerden biri olarak gösterilen“Ulus Meydan Projesi”sayesinde Ankara, yeni bir meydana kavuşmuş olacak.

İLK ETAPTA 10 NOKTADA SONDAJ TAMAMLANDI

Başkan Tuna’nın,“Ankara’mıza yakışır bir meydan yapacağız”yönündeki açıklamasının hemen ardından sondaj çalışmalarına start verildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi ortaklığında başlatılan çalışmalar kapsamında ilk etapta 10 noktada sondaj çalışması tamamlandı.

Ulus ve çevresindeki bölgenin alt yapısını gün yüzüne çıkaracak olan sondaj çalışmalarının ilkine Melike Hatun Camii önü ve Adnan Saygun Caddesi’nden başlandı.

TOPLAMDA 80 NOKTADA SONDAJ YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ve alt yapı desteği sağladığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen sondaj çalışmaları Ulus ve çevresinde toplam 80 ayrı noktada yapılacak.

İki ay sürmesi planlanan sondaj çalışmalarını yolları araç trafiğine kapatmadan sadece şerit kapatma yöntemiyle yaptıklarını belirten Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri,“Ulus Meydan düzenlemesi ve yayalaştırma çalışmaları kapsamında başladığımız sondaj çalışmalarıyla bölgenin su, atık su ve yağmur suyu gibi tüm alt yapısını inceleyip, uygulama projelerini belirleyeceğiz”bilgisini verdiler.

Sondaj çalışmalarının ikinci etabının da Çankırı Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nda yapılacağına dikkat çeken yetkililer,“Böylece etap etap 80 noktada çalışma yapmış olacağız”dediler.

19 Ekim 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?