ASKİ GÜLVEREN DERESİ'NİN ISLAH ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN POLATLI’DA ŞİKÂYETLERE KONU OLAN GÜLVEREN DERESİ'NİN ISLAH ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR.

Büyütmek için resme tıklayın

Çevreye yaydığı rahatsız edici kokunun yanı sırasivrisinek sorunu ve yağışlı havalarda da taşkına neden olan Polatlı’daki Gülveren Deresi için ıslah çalışmaları hızlandırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatı ile başlatılan ıslah çalışmalarını,ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, yerinde inceledi.

POLATLI’DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIN ŞİKAYETİ DİKKATE ALINDI

Polatlı İlçesinin su ve kanalizasyon ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla Mayıs ayında muhtarlarla bir araya gelen Kınacı, toplantıda ilçede yaşayan vatandaşların gündeme getirdiği Gülveren Deresi’ndeki kirlilik için de harekete geçileceğini açıkladı.

Gülveren Deresi’ne giderek yerinde incelemelerde bulunan Kınacı,derenin yaydığı koku ve sivrisinek sorununun insan ve çevre sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi.

ISLAH ÇALIŞMALARI YAKIN TAKİPTE

Gülveren Deresi’nin yerleşim alanı içerisinde bulunan, Tarım Borsası-Mevlana Caddesi arası ile Gençlik Caddesi-Yüksek Hızlı Tren Hattı arasındaki 5 bin 500 metre uzunluğundaki kısmında ıslah çalışmaları ile taş duvar örme işlemi ASKİ tarafından başlatıldı.

Islah çalışmalarında 800 metrelik kısmın tamamlandığını ve en geç Ocak ayında bitirilmesinin planlandığını belirten Kınacı, öncelikle dereye dökülen atık suların (kanalizasyon bağlantılarının) kesileceğini ve kuşaklama kollektörü ile uzaklaştırılacağını ifade etti.

POLATLI ATIKSU ARITMA TESİSİ TAMAMLANDI

2014 yılı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Yatırımları Daire Başkanlığı tarafından ihale edilen Polatlı İlçesi sınırları içerisinde yer alan Atık Su Arıtma Tesisi de tamamlandı.

ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, tamamlanan Atık Su Arıtma Tesisi’ni de gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Tesis, Polatlı ilçe merkezi ve civarında oluşan evsel nitelikli atık suları, Gülveren Deresi’ne deşarj edecek. Deşarj edilen su bölgede yaşayan çiftçiler tarafından tarımsal alanda kullanılacak. Bu sayede hem ülke ekonomisi kazanacak hem de ekolojik denge bozulmayacak.

19 Kasım 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.