Çocuk Teknoloji Evi yeni dönem kayıtları başladı

Çankaya Belediyesi’nin Çukurambar’da bulunan Uğur Mumcu Parkı içinde kurduğu “Çocuk Teknoloji Evi” yeni dönem kayıtlarına başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

8 – 16 yaş aralığında olan çocukların ücretsiz olarak yararlanabileceği Çocuk Teknoloji Evi’nin kayıtları 19 Eylül’e kadar sürecek.

KODLAMA, ROBOT VE 3 D TASARIM

Çocuk Teknoloji Evi, Kodlama, Robot ve 3 D Tasarım olmak üzere üç farklı atölyeden oluşuyor. Kod Atölyesi'nde algoritma mantığının kavranması, bilgisayarla ilgili mesleki alanlara yönelimlerin gelişmesi, kodlama ile şekil ve oyun yapılması, yazılımın ön aşamaları öğretilirken, Robot Atölyesi'nde ise Legonun robot setinin birleştirilerek robotun oluşturulması, hareket komutlarının öğretilmesi, sensörlerin robotun programlanmasında kullanılarak projeler geliştirilmesi anlatılıyor.

Diğer bir bölüm olan 3D Tasarım Atölyesi'nde ise üç boyutlu tasarım temel bilgilerinin edinilerek, 3 boyutlu tasarımın ve üç boyutlu yazıcıların çeşitleri, kullanım alanları, tasarımların gerçekleştirilmesi ve 3D Tasarım Atölyesi'nde bulunan 3D yazıcılardan tasarımların çıktı olarak alınmasına dair bilgiler veriliyor.

KURSLAR HAFTA SONLARI

Çocukların okul eğitimlerini aksatmamak için kurslar hafta sonları 10:00-11:45, 13:00-14:45 ve 15:00-16:45 saatleri arasında düzenleniyor. Hafta sonları Cumartesi veya Pazar grubuna dahil olan çocuklar okul dönemi boyunca kurslardan yararlanıyorlar.

Kayıt yaptırmak isteyen ailelerin458 90 00/ 2904 numaralı telefondan Çankaya Belediyesi’ne ya da Çukurambar, Öğretmenler Caddesi’nde üzerinde bulunan Uğur Mumcu Parkı’ndaki Çankaya Belediyesi Çocuk Teknoloji Evi’ne doğrudan ulaşmaları gerekiyor.

13 Eylül 2018 Ankara/ Çankaya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?