Endüstri Meslek Liseliler Şehitleri Andı

Balıkesir Endüstri Meslek Liseliler Mezunları Derneği Başkanı Mustafa Baki Yarımdağ 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle yayınladığı mesajda "Çanakkale...

Büyütmek için resme tıklayın

Balıkesir Endüstri Meslek Liseliler Mezunları Derneği Başkanı Mustafa Baki Yarımdağ 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle yayınladığı mesajda "Çanakkale Zaferi'ni bize emanet ve hediye ederek sadece zafer değil, batının tüm sömürgeci ülkelerinin, yüzyıllardır uzun vadeli planlar kurup bizlerden çalmak istedikleri milletimizin ve dinimizin varlığının devamını da sağlamışlardır.Peki bizler bu büyük zafere imza atan atalarımıza layık olabiliyormuyuz?"dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla Balıkesir Endüstri Meslek Liseliler Mezunları Derneği Başkanı Mustafa Baki Yarımdağ yaptığı yazılı açıklamada "Çanakkale Zaferimiz, yakın tarihimizde ve dünya tarihinde bitti denilen Osmanlı'nın kazandığı büyük bir zaferdir. Bizler Atalarımızın kanlarıyla, şehadetleriyle kazandığı bu zaferden gurur ve onur duyduğumuzu her platformda dile getiriyoruz.Atalarımız yoksulluk içinde, bir çift çoraba bile ihtiyaç duyduğumuz ülkemizin en kara günlerinde, batının o zamanki süper güçlerine ait silahlarına, teknolojisine ve dünyaya korku sarmış ingiliz donanmasına karşı tek vücut halinde kenetlenip, işgalci düşmanları tarumar etmiştir.Yağmur gibi yağan mermilere aldırmadan, vurduğu işgalci düşman askerini sırtlayıp cehpesine götürerek büyük yücelik ve cesaret örneği gösteren kahraman dedelerimiz, düşmanının tüm askerlerini kendisine hayran bırakacak kadar asil davranış da bulunarak, savaşın sadece öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya göstermiş ve tarihe böyle geçmiştir"dedi.

Çanakkale Savaşında 250 bin şehit verildiğine dikkat çeken Yarımdağ "Çanakkale'de, her yaştan, Yürk, Arap, Boşnak, Yörük, Azeri, Laz, Çerkez, Kürt demeden coğrafyamızın her bölgesinden vatan, millet, bayrak ve ALLAH yolunda savaşmışlardır. Analarımız, bacılarımız cepheye yetişmesi için, çorap örerek, sırtında mermi taşıyarak top yekün bu zafere katkıda bulunmuşlardır. Bu şanlı zaferde tek bir askerin değil, coğrafyamızdaki her kesimin, her bireyin imzası olması net bir gerçektir.Onlar Çanakkale Zaferi'ni bize emanet ve hediye ederek sadece zafer değil, batının tüm sömürgeci ülkelerinin, yüzyıllardır uzun vadeli planlar kurup bizlerden çalmak istedikleri milletimizin ve dinimizin varlığının devamını da sağlamışlardır.Peki bizler bu büyük zafere imza atan atalarımıza layık olabiliyormuyuz? 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 101. yılında başta kendimiz olmak üzere, herkesin bu soruya kendi vicdanında cevap bulmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?