Çankaya Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinliklerine 20 Kasım’da başlıyor

Başta şiddet olmak üzere kadın sorunlarına ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlikler kapsamında gerçekleşecek panel, tiyatro oyunu, fotoğraf sergisi ve film gösterimlerinin tamamı Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla rol model olan Çankaya Belediyesi, “25 Kasım KadınaYönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinliklerine 20 Kasım’da başlıyor. Başta şiddet olmak üzerekadın sorununa ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliklerin tamamı ücretsiz olarak Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek.

20 Kasım 15.00’de, Pembe Hayat LGBTİ Dayanışma Derneği’yle birlikte düzenlenecek “Nefret Sarmalında Trans İntiharları”, “Yerel Yönetimler Dönüşüyor” başlıklı panellerle başlayacak etkinlikler, 19.30’da “Küründen Kabare” adlı tiyatro oyunuyla devam edecek. Oyunda, toplumsal şiddete maruz kalan trans bir bireyin hikayesi anlatılacak.

“DAYAĞA KARŞI YÜRÜYÜŞTEN BUGÜNE”

Kadın Dayanışma Vakfı ile birlikte düzenlenen, “Dayağa Karşı Yürüyüşten, Bugüne” paneli ise 21 Kasım 17.30’da başlayacak.Kadın sorunlarının ve mücadelesinin ele alınacağı panelin ardından, 19.30’da Yeşim Ustaoğlu’nun “Tereddüt” filmi gösterilecek.

22 Kasım 17.30’da “KadınaYönelik Şiddetle Mücadelede Erkeklerle Çalışma Üzerine Bir Deneme” panelinin ardından ise 19.30’da Anne Çocuk Eğitim Vakfı ve İsveç Başkonsolosluğu ile birlikte düzenlenen “Babalık Anları” fotoğraf sergisi açılacak. Sergide, Türkiye ve İsveç’ten “babalık” manzaralarını gözler önüne seren kareler yer alacak.

“ŞİDDET VARSA DAYANIŞMA DA VAR”

23 Kasım 17.30’da Ankara NarKadın Dayanışması ile düzenlenen “Şiddet Varsa Dayanışma da Var” panelinin ardından ise “Can Kırıkları” tiyatro oyunu 19.30’da başlayacak.Şirin Aktemur’un yazdığı, Murat Atak’ın yönettiği oyun,kadının varlığını, sorunlarını, toplum içindeki gücünü, yaralarını, aşklarını ele alıyor.

24 Kasım 19.30’daki “Antabus” tiyatro oyunu ise, Leyla Taşçı adlı karakterin hayata dair yaşadığı güçlükler üzerinden, şiddetin nasıl meşru hale getirilmeye çalışıldığı anlatılacak.

15 Kasım 2017 - Kadın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?