Şehit Ve Gazilerin Bilgilerinin Kristallere İşlenmiş Halinin Sergilendiği Müze Ziyaret Açıldı

Kütahya Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından içerisinde şehit ve gazilerin bilgilerinin kristallere işlenmiş halinin sergilendiği...

Haber albümü için resme tıklayın

Kütahya Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından içerisinde şehit ve gazilerin bilgilerinin kristallere işlenmiş halinin sergilendiği müze törenle ziyarete açıldı.

Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tahsis edilen alan içerisinde oluşturulan müzenin açılış törenine Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ve Vural Kavuncu ile Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Celal Başoğlu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Yavuz, Baro Başkanı Ahmet Atam, Vali Yardımcıları Hüdayar Mete Buhara, Yüksel Kara, Rıza Gençoğlu, Şükrü Özcan, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Vali Şerif Yılmaz'a ve sponsor firmaya teşekkür eden Ahmet Asım Okat, "Müzemizde, özellikle 1980 sonrası şehit ve gazilerimizin fotoğraflarının ve bilgilerini anıtsal kristallere işlettik. Müzemizde standart bir resimlemenin dışına çıkarak kristallerin içerisine şehit ve gazilerimizin resimler, avuç içerisinde üç boyutlu Türk bayrağımızı, şehit ve gazilerimizin unvanı, doğum, olay tarihi ve şahadet tarihlerini, anne baba adları ile derneğimizin logolarını işledik. Özellikle ailelerimizin şehitlerimize ait özel eşya ve dokümanlarının ileri ki zamanlarda sergilenmesi devam edecektir. Halkımızı müzemizi ziyaret etmeye davet ediyorum" dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait olan alanın Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ne tahsis edildiğini belirten Vali Şerif Yılmaz, "Şehitlerimizin, şehit yakınlarının, gazilerimizin, gazi yakınlarımızın birer aile ferdimiz olduğunu bilmenizi isterim. Derneğimiz küçük bir alanda hizmet veriyordu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait bu alan boştu, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ne dahil edelim diye düşündük. Müzenin tüm giderlerini Levent Kuyumculuk üstlendi. İsim söylüyorum çünkü hayır edenle etmeyen fark edilsin. Zenginlik önemli değil, insanlarla paylaşabilmek, verebilmek önemli. Gösterilen bir vefa örneğidir, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.(EFE)

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?