Moğolistan’da Sanat Ve Teknoloji Sınıfına Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan'da Övörhangai Vilayeti Arvaiheer İlçe Ortaokulu'nun sanat ve teknoloji...

Büyütmek için resme tıklayın

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan'da Övörhangai Vilayeti Arvaiheer İlçe Ortaokulu'nun sanat ve teknoloji sınıfına donanım desteğinde bulunulacak.

TİKA, Moğolistan'da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Övörhangai Vilayeti Arvaiheer İlçe Ortaokulu'nun sanat ve teknoloji sınıfına donanım desteği projesi kapsamında TİKA Ulanbator Koordinatörü Veysel Çiftçi ve Övörhangai Vilayeti Arvaiheer İlçe Ortaokulu Müdürü Oçirbal Agvaantseren tarafından işbirliği protokolü imzalandı.

Arvaiheer Ortaokulu'nda toplam bin 630 öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerin yüzde 40'ından fazlası kırsal kesimlerden gelen ve daha çok geçimini hayvancılıkla sağlayan ailelerin çocuklarından oluşuyor. TİKA tarafından gerçekleştirilecek söz konusu projeyle Moğol genç nesillerin yaratıcı zekasının gelişmesine, girişimcilik ve özgüveninin artırılmasına, öğrencilerin aynı zamanda el becerisine de sahip olmalarına katkı sağlanacak. Moğolistan sanayi sektöründe yetenekli, kalifiye elemanlarını yetiştiren temel hazırlık eğitimi ile öğrencilerin donanımlı birer birey olmaları sağlanacak. Proje kapsamında temin edilecek teknik ve elektronik aletlerle Övörhangai Vilayeti İlçe Okulu modern ve örnek bir eğitim-öğretim kalitesine sahip olacak.

Moğol yetkililer, söz konusu proje tamamlandığında vilayette örnek bir teknoloji eğitim sınıfı olacağını belirterek, TİKA'ya ve Türkiye'ye teşekkürlerini sundular.

18 Mart 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?