153 Mavi Masa personeline “görgü ve nezaket” ile “öfke ve stres yönetimi” başlıkları altında iletişim eğitimi verildi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, VATANDAŞLA ARASINDAKİ İLETİŞİM KÖPRÜSÜ “153 MAVİ MASA”DA PERSONELE YÖNELİK GÖRGÜ VE NEZAKET KURALLARINDAN ÖFKE VE STRES KONTROLÜNE KADAR BİRÇOK BAŞLIK ALTINDA İLETİŞİM EĞİTİMLERİ VERİLİYOR.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşla arasındaki iletişim köprüsü görevini üstlenen“153 Mavi Masa”, Başkentlilerle doğru ve etkili iletişim kurmak için eğitim programlarını hızlandırdı.

Yazılım sistemi güncellenen Mavi Masa’nın operatör biriminde görev yapan 106 personele,“görgü ve nezaket”ile“öfke ve stres yönetimi”başlıkları altında iletişim eğitimi verildi.

UZMANLAR EŞLİĞİNDE ÖZEL EĞİTİM

Uzman eğitmenler Yeliz Akpolat, Yüksel Bağışlar ve Erkan Demir tarafından verilen son eğitimle birlikte Mavi Masa personeline etkili iletişim kurma, stres ve öfke yönetimi ile nezaket kuralları ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

İnteraktif ortamda gerçekleşen eğitim programına; Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Adnan Yuva ile Halkla İlişkiler Şube Müdürü Aykut Çıngır da katıldı.

Mavi Masa’da yenilenen sistem sayesinde daha hızlı ve çözüm odaklı çalışıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Adnan Yuva,“Mavi Masa’ya iletilen tüm sorunlar, şikayetler ve talepleri artık Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna da yakından takip edebilecek. Amacımız örnek bir Ankara için yeni çalışmalara imza atarak, Başkentlilerle aramızdaki bağı daha da güçlendirmek”dedi.

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİ EĞİTİMDE FARK YARATIYOR

İletişim kurma sürecinde yapılan yanlışlar kadar doğruların da anlatıldığı eğitim programında, iletişim sürecine yönelik incelikler hakkında da bilgi veren İnsan Kaynakları Uzmanı Yeliz Akpolat,“Kişinin kendisini geliştirmesi asıl amaç. Buradaki eğitime katılan arkadaşlarımız çağrı merkezinde çalışıyor. Her zaman bir problemi olan, stresi olan vatandaşlar burayı arıyor. Dolayısıyla iletişim ve stres yönetimiyle alakalı vereceğimiz teknikleri kullanarak daha başarılı çalışanlar olarak, işlerini severek yapmaya başlıyorlar. İster çalışan, ister işveren, ister yönetici, isterseniz de vatandaş olun her insanın temel beklentisi değer ve saygı görmek, sevilmek, sayılmak ve hayatı kolaylaştırmaktır”dedi.

Mavi Masa personeli, periyodik olarak iletişim tekniklerine yönelik yeni gelişmeler konusunda eğitim sürecine tabi tutulmaya devam edecek.

30 Mayıs 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.