18 Mart Dünya Uyku Günü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.

Büyütmek için resme tıklayın

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Erdinç, 18 Mart Dünya Uyku Günü ile ilgili bir açıklama yaptı.

Tüm dünyada "Uyku Günü" kapsamında kongreler yapılmakta olduğunu belirten Prof. Dr. Erdinç, ayrıca 1-5 Ekim 2016 tarihleri arasında "Asya'da Uyku" başlıklı uluslararası uyku kongresinin de Antalya'da yapılacağına dikkat çekti. Prof. Dr. Oğuz Erdinç, "Dünya Uyku Günü, Dünya Uyku Tıbbı Derneği (WASM) tarafından 2008 yılından beri her yıl Mart ayının 2'nci haftasında tüm dünyada kutlanmaktadır. Bugünün amacı sağlıklı ve kaliteli uykunun yararlarına, uykusuzluğun ve uyku bozukluklarının yol açabileceği sorunlara, sorunların tedavilerine ve bunlardan korunmaya dikkat çekmek ve bu konularda farkındalık oluşturmaktır. 2008 yılından beri her yıl farklı sloganlarla kutlanan Dünya Uyku Günü'nün, 2016 yılına ait sloganı WASM tarafından "İyi bir uyku gerçekleşebilen bir rüyadır" şeklinde belirlenmiştir. Uyku fizyolojik bir süreç olmasına karşın uyku sorunları tahmin edebildiklerimizin ötesinde çeşitli zararlara, sağlık sorunlarına, yaşam kalitesinde düşmelere neden olabilir. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 45'i uyku sorunlarıyla karşı karşıyadır ve uyku bozuklukları "Global bir epidemi" oluşturmaktadır. Ülkemizde nüfusuna oranla en fazla sayıda Uyku Araştırma Merkezi bulunan şehir Eskişehir'dir. ESOGÜ Tıp Fakültesi ile koordineli olarak çalışan tüm bu merkezler; hekimleri, teknisyen ve hemşireleriyle görevlerini başarıyla sürdürmektedir. Uygun zaman ve sürelerle sağlıklı, kaliteli ve huzurlu uyku dileklerimle" ifadelerini kullandı.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?