Mamak Belediyesi Aile Merkezleri yeni döneme hazır

Mamak’ta 22 farklı branşta yüzlerce kadının eğitim gördüğü Mamak Belediyesi Aile Merkezleri, yoğun geçen kayıt sürecinin ardından yeni döneme merhaba dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Mamaklı kadınların ortak buluşma adreslerinin başını çeken ve 16 farklı merkezde yeni dönemde yeni kursiyerlerini ağırlayacak Aile Merkezleri, her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleriyle, üyelerini kucaklamayı sürdürüyor. Mamak’ın sanatına, kültürüne ve istihdamına katkı sağlayan merkezlerde bu güne kadar yaklaşık 20 bin kursiyere eğitim verildi. Ev hanımları için adeta altın bilezik olan aile merkezleri aynı zamanda umut kapısı oluyor. Kurslarında el sanatlarıyla gelişim sağlayan kursiyerler, ürünlerini satarak, sipariş alarak para kazanıyor.Meslek edindirme anlamında aile merkezlerinin Türkiye’ye örnek olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Aile merkezlerimiz bu dönemde de talep edilen tüm alan ve meslek gruplarında faaliyette olacak.Tüm hanım kardeşlerimizi kayıt yaptırarak aile merkezlerimizin imkanlarından faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Girişimci kadınlar çıkıyor

Diğer yandan kurslarda meslek becerilerini geliştiren girişimci kadınlarda çıkıyor. Kadınların hayatlarına dokunmaya devam eden ve onların hayallerine kavuşmasına vesile olan Aile Merkezleri ile kimileri meslek sahibi oldu, kimileri ise hem meslek hem iş yeri sahibi. Gösterdikleri çaba ve azimle büyük başarılara imza atan kadınlar üretime dahil oluyor.

Hobi mesleğe dönüşüyor

Birçok farklı alanda göreceği kurslar ile değişim ve gelişime öncülük eden kadınların bireysel gelişimlerine katkı sağlayarak, kaliteli ve mutlu zaman geçirmelerine olanak sağlayan merkezlerde, cilt bakımı dikiş, nakış, aliminyum rölyef, iğne oyası, şiş dantel, tel kırma, ahşap boyama, spor, takı tasarım, bilgisayar, tezhip, resim, okuma-yazma, mefruşat ve daha birçok alanda eğitim alan kadınların ellerinde ilmekler hayat buluyor, pek çok süs ve ev eşyası da yeniden renkleniyor. Kadınlar kurslara gelerek, yeteneklerini keşfedip, meslek sahibi oluyor. Hünerlerini geliştirmek isteyen kadınlarla dolup taşan aile merkezleri,Mamaklı kadınların yalnızca el becerilerini geliştirmekle kalmıyor, kursiyerler aldıkları eğitimler sonrasında aldıkları sertifikalarla iş imkanı da buluyor.

20 Ekim 2018 - Kadın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 229 25 01
Reklam bilgi

Anket İş Hukuku'nda Zorunlu Arabuluculuk Nedir?