Öğrencilerin Dikkatine! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı...

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra aynı zamanda ilgi ve yeteneklerine yönelik verilerin de izlenerek öğrencilerin doğru bir şekilde yönlendirilmesine imkan tanıyacak olan "e-portfolyo" isimli projeyi tüm ortaokul ve liselerde başlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen Milli Eğitim Şuralarının tamamında en temel amaçlardan birisinin öğrencilerin izlenmesi, yönlendirilmesi ve onlara rehberlik edilmesinin gösterildiğinin altını çizerek, artık bu hedefin hayata geçirilebildiğini, tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

MEB olarak, 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde erken çocukluktan mezun oluncaya kadar çocukların izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve doğru yönlendirilmesi amacı güdülerek her çocuk ve öğrenci için e-portfolyo oluşturduklarının altını çizdi. Bu hizmetin çocukların eğitim yaşamları boyunca farklı alanda gerçekleştirdiği çalışmalara rahatlıkla ulaşım sağlanmasını ve çalışmaların değerlendirilmesini sağlayacağını da bildirdi.

21 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Dost - Ben bir öğrenci olarak katılıyor ve destekliyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Ekim 17:37
01

Elif Özel - Ben bir öğrenci olarak katılıyor ve destekliyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Ekim 17:37