Altındağ'da kıyafet dönüşümü ile eski kıyafetler yenileniyor

Altındağ Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına 400 adet kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarası yerleştirmek için harekete geçti. Kumbaralar sayesinde toplanan kıyafetler, bakımları yapıldıktan sonra ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

Tuğçe Cantürk
Tuğçe Cantürk Tüm Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde devam eden Sıfır Atık projesi kapsamında çalışmalar yürüten Altındağ Belediyesi; kullanılmış kıyafet, tekstil ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir projeyi hayata geçirdi. İhtiyaç sahibi vatandaşların kıyafet ihtiyacını karşılaması için kumbaralar; muhtarlıklar, gençlik merkezleri, kadın eğitim merkezleri ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalara yerleştiriliyor. Yerleştirilecek 400 giysi kumbarasıyla vatandaşlar, evlerinde kullanmadıkları; giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerini geri dönüşüme kazandırılacak. Yakıt ve zaman tasarrufu sağlamak amacıyla kumbaralara yerleştirilen sensörle de doluluk oranlarını takip eden ekipler, kumbaraların içerisindeki kıyafetleri toplayarak ayrıştırma işlemini gerçekleştiriyor.

İHTİYACI OLANA ULAŞTIRILACAK

Önceliklerinin yaklaşan kış öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşların mont gibi kışlık giyeceklerini karşılamak olduğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “İlçemizin farklı noktalarına kumbaralarımızı yerleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 250 kumbaramızı yerleştirdik ve kısa süre içerisinde sayıyı arttıracağız. Ekiplerimiz kumbara dağıtımına devam ediyor. Kumbaralara bırakılan ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak bir yaraya merhem olacak. Birilerinin eskisi, birilerinin ise yenisi olsun. Tüm vatandaşlarımızdan evlerinde kullanmadıkları giyim ve tekstil eşyalarını bu kutulara bırakmalarını istiyorum. Gerekli temizlikleri yapılarak kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. Başkan Balcı ayrıca kumbaralara tekstil ürünleri dışında başka bir ürünün atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

07 Kasım 2019 Ankara/ Altindağ- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.