Hatay'da "14 Ağustos Dünya Rabia Günü" Eylemi

Hatay'da "14 Ağustos Dünya Rabia Günü" Eylemi

14 Ağustos Dünya Rabia Günü nedeniyle Genç Memur Sen üyeleri, Hatay’da, "Gençler darbeye direniyor" yürüyüşü ve basın açıklaması yaptı.

A+A-

Antakya Beyhan Gencay Ortaokulu’ndan başlayarak Vali Ürgen alanında son bulan "Gençler Darbeye Direniyor" yürüyüşünün sonunda bir açıklama yapan Genç Memur-Sen Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı, dünyada Müslümanların zulüm ve katliamlarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. Kundakçı, mazlum halkların dirilmesi için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini belirterek, "14 Ağustos, Mısır’ın darbecisi Sisi’nin, Suriye’nin canisi Esed’in, Filistin ve Gazze’de kan pazarı kuran Netenyahu yönetimindeki siyonist katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da Müslüman kıyımı yapan zalim Çin’in, Mali’de, Arakan’da, Orta Afrika’da Muhammedi bedenleri vahşet ve işkenceyle tanıştıran insanlıktan nasipsiz yönetimlerin, Halep’te, Şengal’de, Telafer’de, dünyanın farklı yerlerinde, farklı dinlere, farklı mezheplere, farklı milletlere mensup mazlumlara zulmederek insanlığı katleden zalimlerin kabus günüdür" dedi.

İnsanlığı ve ümmeti ayağa kaldırmak için var güçleri ile çalışacaklarının altını çizen Kundakçı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Zalimin karşısında diz çökmeyeceğiz. Emperyalistlere biat etmeyecek, küresel sömürü düzenine son vereceğiz. İnsanlığı ve ümmeti ayağa kaldıracağız; Rabia Meydanı’nda yakılan özgürlük ateşini söndürmeyeceğiz. Hürriyete sınırsız aşık Esma’nın yolunu terk etmeyeceğiz. Mısır’ı Sisi’den, Suriye’yi Esed’den, Filistin ve Gazzeyi İsrail ve siyonizmden, Doğu Türkistan, Kerkük, Keşmir, Musul, Halep, Telafer, Şengal, Orta Afrika Cumhuriyeti, Patani ve Arakanı zulümden, zalim yönetimlerden ve onların küresel patronlarından kurtaracağız."

Bu haber toplam 505 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.