Hristiyanların İnandıkları Göğe Yükseliş Bayramı Kutlandı

Hristiyanların İnandıkları Göğe Yükseliş Bayramı Kutlandı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hıristiyan ve Katoliklerin inandığı Meryemana’nın ruhen ve bedenen göğe yükseliş bayramı, Selçuk’taki Bülbül Dağı tepesinde bulunan Meryemana evinde kutlandı.

A+A-

Türkiye Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı ve İzmir Başpiskoposu Ruggero Franceschini’nin yönettiği ayine Türkiye’den ve değişik ülkelerden çok sayıda Hıristiyan ve Katolik katıldı. Kutsanmış ekmek, incir ve üzüm dağıtılarak başlanılan ayin, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca olmak üzere 4 dille okunan dualarla devam etti. İzmir’de çeşitli kiliselerde görevli papazlar ve rahiplerin de katıldığı ayinde Meryemana için dua edildi, ilahiler okundu. Bugünün bir sevgi bayramı olduğuna dikkat çeken İzmir Başpiskoposu Ruggero Franceschini, bugünün Meryem’in yeryüzündeki yaşamını coşkuyla sonlandırıp, bedenen ve ruhen Tanrı katına yükseldiğini açıkladığı gün olduğunu belirtti.

İncil’den ayetlerin ve ilahilerin okunduğu ayinde tüm katılımcılar kutsanmış ekmek dilimini İzmir Başpiskoposu Ruggero Franceschini’nin elinden almak ve onun elini öpmek için birbirleriyle yarıştı.

Bu haber toplam 327 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.